Britse miljoenen voor verbeteren cyberverdediging Oekraïne
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat Oekraïne opnieuw helpen bij het verbeteren van zijn cyberverdediging. Voor het beschermen van "kritische infrastructuur" tegen Rusland stelt de Britse regering 16 miljoen pond (18,7 miljoen euro) beschikbaar.
De Britten maakten vorig jaar al 6,35 miljoen pond vrij voor het verdedigingsprogramma. Met de nieuwe steun moet Oekraïne beter in staat zijn Russische cyberaanvallen te detecteren, af te slaan en te voorkomen. Ook moet het geld helpen bij het verzamelen van bewijs tegen de daders.
De Russische invasie in Oekraïne beperkt zich niet alleen tot het land, benadrukt de Britse premier Rishi Sunak. In een verklaring waarin de steun wordt aangekondigd, spreekt hij van "misselijkmakende pogingen tot aanvallen op cyberinfrastructuur die vitale diensten aan onschuldige Oekraïners levert, van bankieren tot energievoorziening".
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
2 uur geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
5 uur geleden