Britse miljardair Joe Lewis ontloopt celstraf in fraudezaak
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De van fraude verdachte miljardair Joe Lewis hoeft niet de cel in, zo heeft een rechter in New York besloten. De 87-jarige Brit bekende schuld aan handel op de beurs met voorkennis, maar volgens de rechter is zijn gezondheid te zwak voor een gevangenisstraf. De voormalig eigenaar van voetbalclub Tottenham Hotspur krijgt wel een voorwaardelijke straf van drie jaar en een boete van 5 miljoen dollar.
Lewis werd rijk door met zijn bedrijf Tavistock te investeren in tal van bedrijven, waaronder luxehotels, resorts en sportorganisaties. Vorig jaar werd hij gearresteerd op verdenking van frauduleus handelen.
Hij zou onder andere nog vertrouwelijke, positieve onderzoeksresultaten van een biotechbedrijf hebben doorgespeeld aan zijn privépiloten. Met geleend geld van Lewis kochten zij vlak voor de bekendmaking van die resultaten aandelen van dat bedrijf.
Rechter Jessica Clarke verklaarde bij het vonnis dat ze het moeilijk vond om geen celstraf op te leggen, omdat handel met voorkennis een ernstig vergrijp is. Maar de sterk verslechterde gezondheid van Lewis dwingt haar coulant te zijn, zei ze.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
4 uur geleden