Britse militairen samen in quarantaine na missie in Kabul
COLCHESTER (ANP) - Tientallen Britse militairen zitten na de evacuatiemissie in Afghanistan samen in quarantaine in Colchester. Het gaat volgens een ingewijde om een proefproject van de strijdkrachten. Die laten soldaten na een zware en gevaarlijke missie samen bijkomen.
"Militairen kunnen elkaar binnen een groep ondersteunen. Ze zitten dan niet in hun eentje in een hotelkamer", zegt de bron binnen Defensie tegen nieuwszender Sky News. Het leger hoopt dat de nieuwe aanpak gunstig uitpakt voor het welzijn van de militairen.
De paratroepen waren de afgelopen weken betrokken bij de evacuatie van mensen uit Afghanistan, waar de moslimextremisten van de Taliban de macht hebben gegrepen. Sommige militairen die deelnamen aan de missie brengen hun quarantaineperiode nu door op veldbedden in een grote sporthal.
Coronarisicogebied
Afghanistan wordt door de Britse regering gezien als coronarisicogebied. De militairen worden soepeler behandeld dan andere reizigers uit een land dat op de 'rode lijst' staat. Er geldt een quarantaineperiode van tien dagen, maar als ze twee keer negatief testen mogen ze de laatste vijf dagen in principe thuis doorbrengen.
Niet iedereen is enthousiast over de wijze waarop het proefproject wordt uitgevoerd. Een anonieme legerofficier zei tegen Sky News dat het verblijf in de sporthal wel erg spartaans klinkt voor militairen die een zware en risicovolle missie.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
13 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
7 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
12 uur geleden