Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse militairen samen in quarantaine na missie in Kabul

Britse militairen samen in quarantaine na missie in Kabul

COLCHESTER (ANP) - Tientallen Britse militairen zitten na de evacuatiemissie in Afghanistan samen in quarantaine in Colchester. Het gaat volgens een ingewijde om een proefproject van de strijdkrachten. Die laten soldaten na een zware en gevaarlijke missie samen bijkomen.

"Militairen kunnen elkaar binnen een groep ondersteunen. Ze zitten dan niet in hun eentje in een hotelkamer", zegt de bron binnen Defensie tegen nieuwszender Sky News. Het leger hoopt dat de nieuwe aanpak gunstig uitpakt voor het welzijn van de militairen.

De paratroepen waren de afgelopen weken betrokken bij de evacuatie van mensen uit Afghanistan, waar de moslimextremisten van de Taliban de macht hebben gegrepen. Sommige militairen die deelnamen aan de missie brengen hun quarantaineperiode nu door op veldbedden in een grote sporthal.

Coronarisicogebied

Afghanistan wordt door de Britse regering gezien als coronarisicogebied. De militairen worden soepeler behandeld dan andere reizigers uit een land dat op de 'rode lijst' staat. Er geldt een quarantaineperiode van tien dagen, maar als ze twee keer negatief testen mogen ze de laatste vijf dagen in principe thuis doorbrengen.

Niet iedereen is enthousiast over de wijze waarop het proefproject wordt uitgevoerd. Een anonieme legerofficier zei tegen Sky News dat het verblijf in de sporthal wel erg spartaans klinkt voor militairen die een zware en risicovolle missie.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

1 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

3 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

3 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

5 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

5 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

9 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

10 uur geleden