Britse militairen samen in quarantaine na missie in Kabul
COLCHESTER (ANP) - Tientallen Britse militairen zitten na de evacuatiemissie in Afghanistan samen in quarantaine in Colchester. Het gaat volgens een ingewijde om een proefproject van de strijdkrachten. Die laten soldaten na een zware en gevaarlijke missie samen bijkomen.
"Militairen kunnen elkaar binnen een groep ondersteunen. Ze zitten dan niet in hun eentje in een hotelkamer", zegt de bron binnen Defensie tegen nieuwszender Sky News. Het leger hoopt dat de nieuwe aanpak gunstig uitpakt voor het welzijn van de militairen.
De paratroepen waren de afgelopen weken betrokken bij de evacuatie van mensen uit Afghanistan, waar de moslimextremisten van de Taliban de macht hebben gegrepen. Sommige militairen die deelnamen aan de missie brengen hun quarantaineperiode nu door op veldbedden in een grote sporthal.
Coronarisicogebied
Afghanistan wordt door de Britse regering gezien als coronarisicogebied. De militairen worden soepeler behandeld dan andere reizigers uit een land dat op de 'rode lijst' staat. Er geldt een quarantaineperiode van tien dagen, maar als ze twee keer negatief testen mogen ze de laatste vijf dagen in principe thuis doorbrengen.
Niet iedereen is enthousiast over de wijze waarop het proefproject wordt uitgevoerd. Een anonieme legerofficier zei tegen Sky News dat het verblijf in de sporthal wel erg spartaans klinkt voor militairen die een zware en risicovolle missie.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
6 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
10 uur geleden