Britse migratieminister weg na ruzie over deportatie migranten
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Migratie, Robert Jenrick, is opgestapt. Hij vindt dat een nieuw plan van premier Rishi Sunak om migranten uit te zetten naar Rwanda niet ver genoeg gaat en geen oplossing biedt voor de migratiecrisis waar het Verenigd Koninkrijk volgens hem mee kampt.
Eerder op woensdag had het kabinet van Sunak aangepaste noodwetgeving aan het parlement voorgelegd om snel met de deportatie van migranten naar Rwanda te kunnen beginnen. Een dag eerder had het VK een nieuwe overeenkomst gesloten met het Oost-Afrikaanse land over de migranten.
Met de nieuwe wet wil premier Sunak eerdere bezwaren van het Britse hooggerechtshof omzeilen, dat in november had geoordeeld dat de toenmalige wetgeving rond het deportatieprogramma onwettig was. Vorig jaar had ook het Europees Hof al eens een vlucht met asielzoekers vanuit het VK naar Rwanda op het laatste moment tegengehouden.
Ontslagbrief
De nu opgestapte Jenrick had eerder geopperd dat het VK uit het Europees Hof voor de Rechten van de Mens zou kunnen stappen. Ook in zijn ontslagbrief schrijft hij dat hij pleit voor een wet die "moeilijk ondermijnd kan worden door binnen- en buitenlandse rechtbanken". Sunak was niet bereid zo ver te gaan.
Volgens de Britse minister van Binnenlandse Zaken James Cleverly, die de noodwetgeving woensdag voor het parlement verdedigde, zijn de nieuwe plannen "wettig, eerlijk en noodzakelijk".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
3 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
9 uur geleden