Britse migratieminister weg na ruzie over deportatie migranten
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Migratie, Robert Jenrick, is opgestapt. Hij vindt dat een nieuw plan van premier Rishi Sunak om migranten uit te zetten naar Rwanda niet ver genoeg gaat en geen oplossing biedt voor de migratiecrisis waar het Verenigd Koninkrijk volgens hem mee kampt.
Eerder op woensdag had het kabinet van Sunak aangepaste noodwetgeving aan het parlement voorgelegd om snel met de deportatie van migranten naar Rwanda te kunnen beginnen. Een dag eerder had het VK een nieuwe overeenkomst gesloten met het Oost-Afrikaanse land over de migranten.
Met de nieuwe wet wil premier Sunak eerdere bezwaren van het Britse hooggerechtshof omzeilen, dat in november had geoordeeld dat de toenmalige wetgeving rond het deportatieprogramma onwettig was. Vorig jaar had ook het Europees Hof al eens een vlucht met asielzoekers vanuit het VK naar Rwanda op het laatste moment tegengehouden.
Ontslagbrief
De nu opgestapte Jenrick had eerder geopperd dat het VK uit het Europees Hof voor de Rechten van de Mens zou kunnen stappen. Ook in zijn ontslagbrief schrijft hij dat hij pleit voor een wet die "moeilijk ondermijnd kan worden door binnen- en buitenlandse rechtbanken". Sunak was niet bereid zo ver te gaan.
Volgens de Britse minister van Binnenlandse Zaken James Cleverly, die de noodwetgeving woensdag voor het parlement verdedigde, zijn de nieuwe plannen "wettig, eerlijk en noodzakelijk".
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.
2 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Péter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.
3 uur geleden