Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn vorig jaar ongeveer 1,2 miljoen migranten het land binnengekomen, terwijl er 557.000 mensen het land verlieten. De nettomigratie komt daarmee uit op een record van 606.000, zegt het nationale statistiekbureau ONS.

De toename wordt volgens het bureau vooral veroorzaakt door de komst van ingezetenen van landen die niet bij de Europese Unie horen. Deze groep bestaat uit 925.000 personen. Het gaat vooral om mensen die naar Groot-Brittannië komen voor werk, onderwijs of om humanitaire redenen. Onder die laatste groep vallen onder anderen Oekraïners en Hongkongers, voor wie speciale visumregelingen bestaan.

Migratie is al jaren een gevoelig en veelbesproken onderwerp in de Britse politiek en speelde ook een rol bij de totstandkoming van de Brexit. Premier Rishi Sunak beloofde vorig jaar bij zijn aantreden de stijgende immigratiecijfers aan te pakken. Hij vindt de donderdag gedeelde cijfers te hoog. Volgens hem zullen de al genomen maatregelen op termijn effect hebben, maar wordt tegelijkertijd ook gekeken naar andere stappen.

De meest omstreden maatregel van de Britse regering is het uitzetten van asielzoekers naar Rwanda. De gedwongen uitzettingen leidden wereldwijd tot kritiek, maar hebben nog niet plaatsgevonden vanwege de juridische strijd die erover wordt gevoerd. Het VK probeert de immigratiecijfers ook omlaag te krijgen door samen te werken met Frankrijk, waar vorig jaar tienduizenden migranten in kleine bootjes stapten voor een levensgevaarlijke oversteek naar Engeland.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

3 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

4 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

5 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

7 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

10 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

10 uur geleden