Britse migratiecijfers bereiken nieuw record
LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn vorig jaar ongeveer 1,2 miljoen migranten het land binnengekomen, terwijl er 557.000 mensen het land verlieten. De nettomigratie komt daarmee uit op een record van 606.000, zegt het nationale statistiekbureau ONS.
De toename wordt volgens het bureau vooral veroorzaakt door de komst van ingezetenen van landen die niet bij de Europese Unie horen. Deze groep bestaat uit 925.000 personen. Het gaat vooral om mensen die naar Groot-Brittannië komen voor werk, onderwijs of om humanitaire redenen. Onder die laatste groep vallen onder anderen Oekraïners en Hongkongers, voor wie speciale visumregelingen bestaan.
Migratie is al jaren een gevoelig en veelbesproken onderwerp in de Britse politiek en speelde ook een rol bij de totstandkoming van de Brexit. Premier Rishi Sunak beloofde vorig jaar bij zijn aantreden de stijgende immigratiecijfers aan te pakken. Hij vindt de donderdag gedeelde cijfers te hoog. Volgens hem zullen de al genomen maatregelen op termijn effect hebben, maar wordt tegelijkertijd ook gekeken naar andere stappen.
De meest omstreden maatregel van de Britse regering is het uitzetten van asielzoekers naar Rwanda. De gedwongen uitzettingen leidden wereldwijd tot kritiek, maar hebben nog niet plaatsgevonden vanwege de juridische strijd die erover wordt gevoerd. Het VK probeert de immigratiecijfers ook omlaag te krijgen door samen te werken met Frankrijk, waar vorig jaar tienduizenden migranten in kleine bootjes stapten voor een levensgevaarlijke oversteek naar Engeland.
Meer uit Buitenland
VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Duizenden mensen zijn geëvacueerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.
5 uur geledenSOFIA/KYIV (ANP/AFP) - Bulgarije heeft de Oekraïense ambassadeur ontboden naar aanleiding van de inslag van een drone met explosieven in het noordoosten van het land. Het was volgens de Bulgaarse strijdkrachten een drone van een type dat het leger van Oekraïne gebruikt.
5 uur geledenNOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
8 uur geleden