Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn vorig jaar ongeveer 1,2 miljoen migranten het land binnengekomen, terwijl er 557.000 mensen het land verlieten. De nettomigratie komt daarmee uit op een record van 606.000, zegt het nationale statistiekbureau ONS.

De toename wordt volgens het bureau vooral veroorzaakt door de komst van ingezetenen van landen die niet bij de Europese Unie horen. Deze groep bestaat uit 925.000 personen. Het gaat vooral om mensen die naar Groot-Brittannië komen voor werk, onderwijs of om humanitaire redenen. Onder die laatste groep vallen onder anderen Oekraïners en Hongkongers, voor wie speciale visumregelingen bestaan.

Migratie is al jaren een gevoelig en veelbesproken onderwerp in de Britse politiek en speelde ook een rol bij de totstandkoming van de Brexit. Premier Rishi Sunak beloofde vorig jaar bij zijn aantreden de stijgende immigratiecijfers aan te pakken. Hij vindt de donderdag gedeelde cijfers te hoog. Volgens hem zullen de al genomen maatregelen op termijn effect hebben, maar wordt tegelijkertijd ook gekeken naar andere stappen.

De meest omstreden maatregel van de Britse regering is het uitzetten van asielzoekers naar Rwanda. De gedwongen uitzettingen leidden wereldwijd tot kritiek, maar hebben nog niet plaatsgevonden vanwege de juridische strijd die erover wordt gevoerd. Het VK probeert de immigratiecijfers ook omlaag te krijgen door samen te werken met Frankrijk, waar vorig jaar tienduizenden migranten in kleine bootjes stapten voor een levensgevaarlijke oversteek naar Engeland.

Meer uit Buitenland

Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

1 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

5 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

5 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

5 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

12 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

13 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

14 uur geleden