Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

Britse migratiecijfers bereiken nieuw record

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn vorig jaar ongeveer 1,2 miljoen migranten het land binnengekomen, terwijl er 557.000 mensen het land verlieten. De nettomigratie komt daarmee uit op een record van 606.000, zegt het nationale statistiekbureau ONS.

De toename wordt volgens het bureau vooral veroorzaakt door de komst van ingezetenen van landen die niet bij de Europese Unie horen. Deze groep bestaat uit 925.000 personen. Het gaat vooral om mensen die naar Groot-Brittannië komen voor werk, onderwijs of om humanitaire redenen. Onder die laatste groep vallen onder anderen Oekraïners en Hongkongers, voor wie speciale visumregelingen bestaan.

Migratie is al jaren een gevoelig en veelbesproken onderwerp in de Britse politiek en speelde ook een rol bij de totstandkoming van de Brexit. Premier Rishi Sunak beloofde vorig jaar bij zijn aantreden de stijgende immigratiecijfers aan te pakken. Hij vindt de donderdag gedeelde cijfers te hoog. Volgens hem zullen de al genomen maatregelen op termijn effect hebben, maar wordt tegelijkertijd ook gekeken naar andere stappen.

De meest omstreden maatregel van de Britse regering is het uitzetten van asielzoekers naar Rwanda. De gedwongen uitzettingen leidden wereldwijd tot kritiek, maar hebben nog niet plaatsgevonden vanwege de juridische strijd die erover wordt gevoerd. Het VK probeert de immigratiecijfers ook omlaag te krijgen door samen te werken met Frankrijk, waar vorig jaar tienduizenden migranten in kleine bootjes stapten voor een levensgevaarlijke oversteek naar Engeland.

Meer uit Buitenland

164 arrestaties en 27 gewonden bij scholierenprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.

31 minuten geleden
Russische drone raakt Oekraïense grenspost net over Poolse grens

DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.

1 uur geleden
VN-experts: VS schaden mensenrechten door migratiedeals

NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.

2 uur geleden
Pro-regeringstroepen Ethiopië nemen strategische stad Alamata in

ALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.

2 uur geleden
Verdachten incident RAF-basis Fairford op borgtocht vrijgelaten

FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.

3 uur geleden
Aanklagers eisen enkelband voor Franse oud-minister om corruptie

PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.

4 uur geleden
Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

5 uur geleden