Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse media: VK overweegt strengere maatregelen tegen omikron

Britse media: VK overweegt strengere maatregelen tegen omikron

LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt strengere maatregelen om de verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus tegen te gaan, melden Britse media. The Times schrijft dat er plannen worden opgesteld om in de twee weken na kerst alle samenkomsten binnen te verbieden. De krant baseert zich op anonieme bronnen.

Regeringsadviseurs zeggen dat strengere maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat ziekenhuisopnames weer oplopen naar 3000 per dag, schrijft de BBC. De omroep schrijft dat op basis van notulen gemaakt tijdens een vergadering van de Scientific Advisory Group for Emergencies (SAGE), dat de regering adviseert.

De adviseurs zouden volgens The Times en de BBC kijken naar maatregelen die Engeland afgelopen lente ook opgelegd kreeg. Deze regels hielden onder meer in dat de horeca geen gasten binnen mocht ontvangen en er buiten een maximale groepsgrootte gold.

Hoge aantallen

De Britse premier Boris Johnson heeft de plannen nog niet goedgekeurd, schrijft The Times. Hij zei eerder deze week nog dat hij "geen dingen gaat sluiten".

Het aantal bevestigde omikronbesmettingen nam in 24 uur met ruim 10.000 toe, waarmee het totaal komt op bijna 25.000, meldt de Britse regering. Wetenschappers denken dat het werkelijke aantal veel hoger ligt, mogelijk zelfs op zo'n 300.000.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

5 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

5 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

5 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

6 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

6 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

7 uur geleden