Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse media: VK overweegt strengere maatregelen tegen omikron

Britse media: VK overweegt strengere maatregelen tegen omikron

LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt strengere maatregelen om de verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus tegen te gaan, melden Britse media. The Times schrijft dat er plannen worden opgesteld om in de twee weken na kerst alle samenkomsten binnen te verbieden. De krant baseert zich op anonieme bronnen.

Regeringsadviseurs zeggen dat strengere maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat ziekenhuisopnames weer oplopen naar 3000 per dag, schrijft de BBC. De omroep schrijft dat op basis van notulen gemaakt tijdens een vergadering van de Scientific Advisory Group for Emergencies (SAGE), dat de regering adviseert.

De adviseurs zouden volgens The Times en de BBC kijken naar maatregelen die Engeland afgelopen lente ook opgelegd kreeg. Deze regels hielden onder meer in dat de horeca geen gasten binnen mocht ontvangen en er buiten een maximale groepsgrootte gold.

Hoge aantallen

De Britse premier Boris Johnson heeft de plannen nog niet goedgekeurd, schrijft The Times. Hij zei eerder deze week nog dat hij "geen dingen gaat sluiten".

Het aantal bevestigde omikronbesmettingen nam in 24 uur met ruim 10.000 toe, waarmee het totaal komt op bijna 25.000, meldt de Britse regering. Wetenschappers denken dat het werkelijke aantal veel hoger ligt, mogelijk zelfs op zo'n 300.000.

Meer uit Buitenland

Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

1 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

2 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

5 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

7 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

9 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

13 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

14 uur geleden