Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse media: meerdere kandidaten melden zich voor premierschap

Britse media: meerdere kandidaten melden zich voor premierschap

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse transportminister Grant Shapps wil de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk worden. Ook de nieuwe minister van Financiën Nadhim Zahawi, buitenlandminister Liz Truss, voormalig gezondheidsminister Sajid Javid en voormalig gezondheids- en buitenlandminister Jeremy Hunt hebben zich kandidaat gesteld, schrijven verscheidene Britse media.

Shapps zegt tegen de krant The Sunday Times dat hij zich wil focussen op het herstel van de economie. Hij zou bijvoorbeeld de gevolgen van de inflatie en de energiecrisis willen aanpakken door de belastingen te verlagen voor de laagste inkomens en staatssteun te geven aan bedrijven die veel energie gebruiken. Shapps zou in elk geval geen nieuwe landelijke verkiezingen uitschrijven als hij gekozen wordt door zijn eigen partij.

Sky News schrijft dat Zahawi zich maandag officieel kandidaat stelt, maar citeert een toespraak van Zahawi waaruit het kandidaatschap zou blijken. "De belastingdruk is te hoog. Als een ondernemer en zakenman weet ik dat lagere belastingen bijdragen aan een gezonde en dynamische economie. Onder mijn toezicht zullen belastingen lager worden voor individuen, gezinnen en bedrijven."

Belastingen

Ook Hunt en Javid hebben in aparte interviews met The Telegraph aangegeven de belastingen te willen verlagen. Truss zal volgens Mail on Sunday 'klassieke conservatieve principes' uitdragen.

De krant The Independent bracht zaterdag het nieuws dat Zahawi, die deze week werd aangesteld als minister van Financiën nadat Rishi Sunak aftrad, onderwerp van onderzoek door de Britse belastingdienst is, een agentschap dat onder zijn eigen departement valt. Tegelijkertijd schrijft de krant dat Zahawi nergens van wordt verdacht.

Conservatieve Partij

Doordat Johnson is afgetreden als partijleider van de Conservatieve Partij, moet de partij op zoek naar een nieuwe leider. Die wordt automatisch ook premier van het Verenigd Koninkrijk. Volgens Britse media wordt de nieuwe partijleider in september gekozen.

Met de nieuwe (aanstaande) kandidaten zijn er inmiddels negen gegadigden voor het premierschap. De opgestapte minister van Financiën Rishi Sunak maakte vrijdag bekend dat hij zich ook kandidaat stelt. In Britse kranten worden vraagtekens geplaatst bij de snelle campagne van Sunak. Hij zou zijn campagnewebsite namelijk al in december hebben geregistreerd.

Anderen die hebben bevestigd dat ze meedoen aan de leiderschapsverkiezingen zijn Tom Tugendhat, Suella Braverman en Kemi Badenoch. Een van de favorieten, minister Ben Wallace (Defensie), zei zaterdag juist dat hij geen premier wil worden. Hij wil zich richten op zijn huidige baan. Ook vicepremier Dominic Raab is niet verkiesbaar.

Meer uit Buitenland

Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

1 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

2 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

2 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

5 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

9 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

11 uur geleden