Britse media: meerdere kandidaten melden zich voor premierschap
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse transportminister Grant Shapps wil de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk worden. Ook de nieuwe minister van Financiën Nadhim Zahawi, buitenlandminister Liz Truss, voormalig gezondheidsminister Sajid Javid en voormalig gezondheids- en buitenlandminister Jeremy Hunt hebben zich kandidaat gesteld, schrijven verscheidene Britse media.
Shapps zegt tegen de krant The Sunday Times dat hij zich wil focussen op het herstel van de economie. Hij zou bijvoorbeeld de gevolgen van de inflatie en de energiecrisis willen aanpakken door de belastingen te verlagen voor de laagste inkomens en staatssteun te geven aan bedrijven die veel energie gebruiken. Shapps zou in elk geval geen nieuwe landelijke verkiezingen uitschrijven als hij gekozen wordt door zijn eigen partij.
Sky News schrijft dat Zahawi zich maandag officieel kandidaat stelt, maar citeert een toespraak van Zahawi waaruit het kandidaatschap zou blijken. "De belastingdruk is te hoog. Als een ondernemer en zakenman weet ik dat lagere belastingen bijdragen aan een gezonde en dynamische economie. Onder mijn toezicht zullen belastingen lager worden voor individuen, gezinnen en bedrijven."
Belastingen
Ook Hunt en Javid hebben in aparte interviews met The Telegraph aangegeven de belastingen te willen verlagen. Truss zal volgens Mail on Sunday 'klassieke conservatieve principes' uitdragen.
De krant The Independent bracht zaterdag het nieuws dat Zahawi, die deze week werd aangesteld als minister van Financiën nadat Rishi Sunak aftrad, onderwerp van onderzoek door de Britse belastingdienst is, een agentschap dat onder zijn eigen departement valt. Tegelijkertijd schrijft de krant dat Zahawi nergens van wordt verdacht.
Conservatieve Partij
Doordat Johnson is afgetreden als partijleider van de Conservatieve Partij, moet de partij op zoek naar een nieuwe leider. Die wordt automatisch ook premier van het Verenigd Koninkrijk. Volgens Britse media wordt de nieuwe partijleider in september gekozen.
Met de nieuwe (aanstaande) kandidaten zijn er inmiddels negen gegadigden voor het premierschap. De opgestapte minister van Financiën Rishi Sunak maakte vrijdag bekend dat hij zich ook kandidaat stelt. In Britse kranten worden vraagtekens geplaatst bij de snelle campagne van Sunak. Hij zou zijn campagnewebsite namelijk al in december hebben geregistreerd.
Anderen die hebben bevestigd dat ze meedoen aan de leiderschapsverkiezingen zijn Tom Tugendhat, Suella Braverman en Kemi Badenoch. Een van de favorieten, minister Ben Wallace (Defensie), zei zaterdag juist dat hij geen premier wil worden. Hij wil zich richten op zijn huidige baan. Ook vicepremier Dominic Raab is niet verkiesbaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
5 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
6 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
10 uur geleden