Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse media geven premier Johnson niet lang meer

Britse media geven premier Johnson niet lang meer

LONDEN (ANP) - Britse media geven Boris Johnson niet lang meer als regeringsleider. De premier zou politiek te veel schade hebben opgelopen door het feit dat ruim 40 procent van zijn Conservatieve fractie van hem af wil.

Johnson won maandag een vertrouwensstemming in de fractie met 211 parlementariërs aan zijn zijde, maar met 148 tegen hem. Johnson zei opgewekt dat dit "een overtuigende uitslag" is en dat hij de pijnlijke affaire die tot de stemming leidde, 'partygate', achter zich kan laten. Hij herhaalde dinsdag in de kabinetszitting "door te gaan met het werk" dat voor de Britten belangrijk is. "Ik beloof vandaag mijn diensten te blijven leveren".

Maar in media wordt hij afgeschilderd als aangeschoten wild. The Daily Telegraph schetst "een uitgeholde overwinning die de Conservatieve Partij verscheurt". En andere media hebben het zelfs over "het begin van de burgeroorlog onder Conservatieven". The Times omschrijft de premier als "een gewonde overwinnaar". De media wijzen op eerdere Conservatieve premiers die een motie van wantrouwen van hun fractie overleefden. Theresa May en Margaret Thatcher overleefden die met veel meer stemmen dan Johnson, maar zij traden vervolgens relatief snel af omdat ze hun premierschap als ondermijnd zagen.

De 57-jarige Johnson heeft altijd aangegeven niet af te treden als gevolg van de kritiek op het negeren van strenge coronamaatregelen door hem en andere regeringsfunctionarissen in de centra van de macht. Toen dat met foto's aan het licht kwam, was het een klap voor het aanzien van regering en premier. De recente enorme stijgingen in de kosten van het levensonderhoud komen daar nog bij. De publicatie van opiniepeilingen en lokale verkiezingen zijn inmiddels feestdagen voor de Labour-oppositie. Later deze maand kiezen twee districten de opvolger van twee Conservatieve leden in het Lagerhuis.

Volgens de huidige regels van de Conservatieve Partij komt er een jaar lang niet nóg een motie van wantrouwen tegen de premier. Hij zou dus waarschijnlijk tot de volgende verkiezingen, verwacht in 2024, aanblijven. Maar Conservatief parlementariër Tobias Ellwood legde Sky News uit dat regels veranderd kunnen worden. Een comité van de partij buigt zich daar volgens Ellwood al over.

Meer uit Politiek

Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

22 uur geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

23 uur geleden
Voor partijen in de Kamer komt aanval op Iran niet als verrassing

DEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.

23 uur geleden
Berendsen en Yeşilgöz brengen bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.

23 uur geleden
Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

1 dag geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

1 dag geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

1 dag geleden