Britse media: easyJet schrapt 1700 zomervluchten via Londen Gatwick
LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft 1700 vluchten geschrapt van en naar de Londense luchthaven Gatwick. Het gaat om vluchten in de maanden juli, augustus en september. Dat melden verschillende Britse media, waaronder The Sun en Daily Mail. Zij schrijven dat daardoor 180.000 passagiers getroffen worden, al is voor het grootste deel van hen inmiddels een alternatieve vlucht geregeld.
EasyJet laat de media weten dat dit zou gaan om 95 procent van de gedupeerde passagiers. 9000 van hen hebben nog geen vervangende vlucht. De oorzaak zou liggen bij de "ongekende" vertragingen bij de luchtverkeersleiding. Ook stakingen door luchtverkeersleiders liggen op de loer. Ingewijden vertellen The Independent echter dat easyJet over onvoldoende piloten zou beschikken om de zomerdienstregeling uit te kunnen voeren.
Een woordvoerder van easyJet laat aan The Sun weten dat het om "preventieve aanpassingen" gaat. "Het spijt ons voor het ongemak dat dit kan hebben veroorzaakt."
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
5 uur geleden