Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis

Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis

LONDEN (ANP) - De Britse mededingingswaakhond CMA is donderdag een onderzoek gestart naar Ticketmaster over de kaartverkoop voor de reünieshows van Oasis. Het onderzoek richt zich onder meer op hoe de zogenaamde dynamische prijsstelling is gebruikt.

De CMA onderzoekt of de verkoop van tickets voor de Oasis-shows in strijd was met wetten omtrent consumentenbescherming. In het onderzoek wordt gekeken of Ticketmaster zich schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken. Ook wordt onderzocht of mensen duidelijk en tijdig informatie kregen over 'dynamic pricing', waarbij de prijs verandert naarmate de vraag stijgt. Daarnaast wordt gekeken of mensen onder druk zijn gezet om binnen een kort tijdsbestek tickets te kopen, wat mogelijk hun aankoopbeslissing zou beïnvloeden.

Veel mensen hebben geklaagd over de gang van zaken bij de kaartverkoop voor Oasis. Zo kregen mensen te maken met lange wachtrijen en moesten ze soms veel meer betalen voor een kaartje dan het oorspronkelijke bedrag.

Informatieverzameling

De mededingingsautoriteit laat weten dat het onderzoek zich nu in de eerste fase bevindt. De CMA is bezig met het verzamelen van informatie uit verschillende bronnen. De waakhond nodigt fans uit om hun ervaringen te delen met betrekking tot de aankoop of poging daartoe van tickets voor de Oasis-concerten.

De CMA stelt in de aankondiging van het onderzoek dat dynamische prijsstelling niet automatisch onwettig is. Hoe de zaak verder gaat, hangt af van het bewijs dat wordt verzameld. Dat kan ook betekenen dat de CMA het onderzoek sluit als die van mening is dat er geen wetten omtrent consumentenbescherming zijn overtreden. Andere uitkomsten zijn dat de CMA toezeggingen krijgt van het bedrijf om eventuele problemen aan te pakken of gerechtelijke stappen onderneemt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

2 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

3 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

6 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

6 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

6 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

7 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

8 uur geleden