Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis
LONDEN (ANP) - De Britse mededingingswaakhond CMA is donderdag een onderzoek gestart naar Ticketmaster over de kaartverkoop voor de reünieshows van Oasis. Het onderzoek richt zich onder meer op hoe de zogenaamde dynamische prijsstelling is gebruikt.
De CMA onderzoekt of de verkoop van tickets voor de Oasis-shows in strijd was met wetten omtrent consumentenbescherming. In het onderzoek wordt gekeken of Ticketmaster zich schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken. Ook wordt onderzocht of mensen duidelijk en tijdig informatie kregen over 'dynamic pricing', waarbij de prijs verandert naarmate de vraag stijgt. Daarnaast wordt gekeken of mensen onder druk zijn gezet om binnen een kort tijdsbestek tickets te kopen, wat mogelijk hun aankoopbeslissing zou beïnvloeden.
Veel mensen hebben geklaagd over de gang van zaken bij de kaartverkoop voor Oasis. Zo kregen mensen te maken met lange wachtrijen en moesten ze soms veel meer betalen voor een kaartje dan het oorspronkelijke bedrag.
Informatieverzameling
De mededingingsautoriteit laat weten dat het onderzoek zich nu in de eerste fase bevindt. De CMA is bezig met het verzamelen van informatie uit verschillende bronnen. De waakhond nodigt fans uit om hun ervaringen te delen met betrekking tot de aankoop of poging daartoe van tickets voor de Oasis-concerten.
De CMA stelt in de aankondiging van het onderzoek dat dynamische prijsstelling niet automatisch onwettig is. Hoe de zaak verder gaat, hangt af van het bewijs dat wordt verzameld. Dat kan ook betekenen dat de CMA het onderzoek sluit als die van mening is dat er geen wetten omtrent consumentenbescherming zijn overtreden. Andere uitkomsten zijn dat de CMA toezeggingen krijgt van het bedrijf om eventuele problemen aan te pakken of gerechtelijke stappen onderneemt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
16 uur geleden