Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis

Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis

LONDEN (ANP) - De Britse mededingingswaakhond CMA is donderdag een onderzoek gestart naar Ticketmaster over de kaartverkoop voor de reünieshows van Oasis. Het onderzoek richt zich onder meer op hoe de zogenaamde dynamische prijsstelling is gebruikt.

De CMA onderzoekt of de verkoop van tickets voor de Oasis-shows in strijd was met wetten omtrent consumentenbescherming. In het onderzoek wordt gekeken of Ticketmaster zich schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken. Ook wordt onderzocht of mensen duidelijk en tijdig informatie kregen over 'dynamic pricing', waarbij de prijs verandert naarmate de vraag stijgt. Daarnaast wordt gekeken of mensen onder druk zijn gezet om binnen een kort tijdsbestek tickets te kopen, wat mogelijk hun aankoopbeslissing zou beïnvloeden.

Veel mensen hebben geklaagd over de gang van zaken bij de kaartverkoop voor Oasis. Zo kregen mensen te maken met lange wachtrijen en moesten ze soms veel meer betalen voor een kaartje dan het oorspronkelijke bedrag.

Informatieverzameling

De mededingingsautoriteit laat weten dat het onderzoek zich nu in de eerste fase bevindt. De CMA is bezig met het verzamelen van informatie uit verschillende bronnen. De waakhond nodigt fans uit om hun ervaringen te delen met betrekking tot de aankoop of poging daartoe van tickets voor de Oasis-concerten.

De CMA stelt in de aankondiging van het onderzoek dat dynamische prijsstelling niet automatisch onwettig is. Hoe de zaak verder gaat, hangt af van het bewijs dat wordt verzameld. Dat kan ook betekenen dat de CMA het onderzoek sluit als die van mening is dat er geen wetten omtrent consumentenbescherming zijn overtreden. Andere uitkomsten zijn dat de CMA toezeggingen krijgt van het bedrijf om eventuele problemen aan te pakken of gerechtelijke stappen onderneemt.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

53 minuten geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

1 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

3 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

7 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

8 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

8 uur geleden