Britse mededingingsautoriteit onderzoekt kaartverkoop Oasis
LONDEN (ANP) - De Britse mededingingswaakhond CMA is donderdag een onderzoek gestart naar Ticketmaster over de kaartverkoop voor de reünieshows van Oasis. Het onderzoek richt zich onder meer op hoe de zogenaamde dynamische prijsstelling is gebruikt.
De CMA onderzoekt of de verkoop van tickets voor de Oasis-shows in strijd was met wetten omtrent consumentenbescherming. In het onderzoek wordt gekeken of Ticketmaster zich schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken. Ook wordt onderzocht of mensen duidelijk en tijdig informatie kregen over 'dynamic pricing', waarbij de prijs verandert naarmate de vraag stijgt. Daarnaast wordt gekeken of mensen onder druk zijn gezet om binnen een kort tijdsbestek tickets te kopen, wat mogelijk hun aankoopbeslissing zou beïnvloeden.
Veel mensen hebben geklaagd over de gang van zaken bij de kaartverkoop voor Oasis. Zo kregen mensen te maken met lange wachtrijen en moesten ze soms veel meer betalen voor een kaartje dan het oorspronkelijke bedrag.
Informatieverzameling
De mededingingsautoriteit laat weten dat het onderzoek zich nu in de eerste fase bevindt. De CMA is bezig met het verzamelen van informatie uit verschillende bronnen. De waakhond nodigt fans uit om hun ervaringen te delen met betrekking tot de aankoop of poging daartoe van tickets voor de Oasis-concerten.
De CMA stelt in de aankondiging van het onderzoek dat dynamische prijsstelling niet automatisch onwettig is. Hoe de zaak verder gaat, hangt af van het bewijs dat wordt verzameld. Dat kan ook betekenen dat de CMA het onderzoek sluit als die van mening is dat er geen wetten omtrent consumentenbescherming zijn overtreden. Andere uitkomsten zijn dat de CMA toezeggingen krijgt van het bedrijf om eventuele problemen aan te pakken of gerechtelijke stappen onderneemt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
30 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
2 uur geleden