Britse medaillehoop Archibald mist Spelen door gebroken been
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse baanwielrenster Katie Archibald mist de Olympische Spelen in Parijs. De 30-jarige tweevoudig olympisch kampioene heeft bij een struikeling in haar tuin haar been gebroken. Archibald gold als de Britse hoop op wielergoud in Parijs. Ze mikte op de olympische titels op de ploegachtervolging, koppelkoers (madison) en omnium.
"Honderd excuses voor wat dit betekent voor het olympisch team, waar ik dus geen deel meer van uitmaak", schreef de onfortuinlijke wielrenster op Instagram.
Ze meldde dat ze geopereerd is en "de botten weer aan elkaar zijn bevestigd". De Britse ontwrichtte bij de val haar enkel, waarbij ze breukjes opliep in scheenbeen en kuitbeen. "Ik ben dit nog aan het verwerken", aldus de vijfvoudig wereldkampioene, die op de Spelen van Rio in 2016 goud won op de ploegachtervolging en op de Spelen van Tokio in 2021 de titel veroverde op de koppelkoers, samen met Laura Kenny.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
15 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
17 uur geleden