Britse lockdown-sceptici in parlement willen beperkingen opheffen
LONDEN (ANP) - Een groep van lockdown-sceptische parlementsleden heeft de Britse premier Boris Johnson laten weten dat de coronabeperkingen in het land eind april volledig moeten zijn opgeheven, meldt Sky News. Volgens de Britse nieuwszender heeft de covidherstelgroep CRG aan Johnson geschreven dat er "geen rechtvaardiging" zal zijn om de beperkingen voort te zetten zodra alle 50-plussers zijn ingeënt.
Van meer dan zestig parlementsleden uit Johnsons eigen conservatieve partij wordt aangenomen dat ze de brief hebben gesteund. Daarin wordt gesteld dat de premier zich moet houden aan een tijdschema voor het beëindigen van de lockdown, aldus Sky. De CRG beschreef de heropening van de Engelse scholen op 8 maart als een "nationale prioriteit", en zei dat kroegen en restaurants tegen Pasen op een coronaveilige manier moeten kunnen openen.
"Covid is een ernstige ziekte en we moeten die onder controle houden. Net als corona veroorzaken lockdowns en beperkingen echter enorme sociale en gezondheidsschade en hebben ze een enorme impact op het levensonderhoud van mensen", schrijft de groep. "Het vaccin geeft ons immuniteit tegen Covid, maar het moet ons ook permanente immuniteit geven tegen Covid-gerelateerde lockdowns en beperkingen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden