'Britse LibDem kan zetel premier torpederen'
UXBRIDGE (ANP) - Tientallen actiegroepen hebben de leider van de pro-Europese Liberaal-Democratische Partij, Jo Swinson, gevraagd haar partij uit de Britse verkiezingen in de plaats Uxbridge te halen. De reden is dat premier Boris Johnson namens dit kiesdistrict in het Lagerhuis een zetel heeft. Hij won die met een meerderheid van circa 5000 stemmen.
Veel tegenstanders van de brexit en allerlei andere groepen die het beleid van de Conservatieve Johnson afwijzen, zien kansen "Boris eruit te schoppen" in Uxbridge, aan de westrand van Londen. Britse media meldden dat circa negentig verschillende belangengroepen in een open brief aan Swinson hebben gevraagd Uxbridge op te geven, omdat dan de Labour-kandidaat in dat district, Ali Milani, een redelijke kans heeft te winnen.
Nog nooit verloor een Britse premier zijn zetel in het parlement. Het is niet duidelijk wat van Johnson wordt verwacht als hij de eerste wordt.
Het initiatief van de brief aan Swinson komt van de anti-brexitactivist Hugo Dixon. Hij belooft als tegenprestatie te proberen Labour te bewegen een ander kiesdistrict op te geven, waar de kandidaat van de Liberal Democrats het opneemt tegen de Conservatieve minister Dominic Raab. Die behaalde er een ruime meerderheid in 2017, maar die zou gevaar lopen als de 11.000 Labour-kiezers van toen naar iemand anders op zoek moeten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
2 dagen geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
2 dagen geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
2 dagen geleden