Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse leger start maandag met bevoorraden tankstations

Britse leger start maandag met bevoorraden tankstations

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse leger start maandag met de bevoorrading van tankstations in het hele land. Dat heeft de Britse overheid besloten in de hoop een einde te maken aan het aanhoudende brandstoftekort bij pompstations. Dat ontstond door een tekort aan vrachtwagenchauffeurs. Bijna tweehonderd legermedewerkers, onder wie honderd chauffeurs, worden ingezet om brandstof te distribueren, aldus de overheid in een verklaring.

De overheid neemt ook extra visamaatregelen om buitenlandse chauffeurs aan te trekken. Driehonderd chauffeurs mogen meteen komen en de regeling voor noodvisa van transportchauffeurs wordt verlengd naar volgend jaar. Bedrijven hadden tot extra maatregelen opgeroepen omdat de eerdere maatregelen, die tot eind dit jaar zouden gelden, onvoldoende bleken om de brandstofcrisis het hoofd te bieden. Door de pandemie en de brexit heeft het Verenigd Koninkrijk een groot tekort aan vrachtwagenchauffeurs. Volgens de overheid is er daarnaast ook een "ongekende vraag" naar brandstof.

Premier Boris Johnson hoopt intussen met de maatregelen ook zijn partijgenoten op de aanstaande jaarlijkse bijeenkomst van de Conservatieve Partij te kalmeren en te laten zien dat de regering de zaak onder controle heeft. Volgens de Britse branchevereniging voor pomphouders Petrol Retailers Association (PRA) zal het weken duren voordat de brandstofvoorraad van de pompstations weer op niveau is. Ruim een kwart van de pomphouders had volgens de PRA eerder deze week geen benzine meer.

Volgens de overheid wordt er meer brandstof naar de pompen gebracht dan er verkocht wordt en is er geen landelijk brandstoftekort. Het straatbeeld zegt wat anders. Sommige pompstations zijn gesloten of hebben bordjes hangen dat er geen brandstof meer te koop is, met name in hoofdstad Londen. Ook zijn er lange wachtrijen bij pompstations. Er waren al opstootjes tussen automobilisten vanwege het brandstoftekort. Sommige mensen vullen zelfs waterflessen met brandstof.

Meer uit Financieel

ACM start campagne over gebruikersrechten op onlineplatforms

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start deze week een voorlichtingscampagne om gebruikers van onlineplatforms te informeren over hun rechten en de stappen die zij kunnen ondernemen bij schending daarvan. Volgens de toezichthouder weten veel consumenten en zakelijke gebruikers vaak niet wat hun rechten zijn bij het gebruik van deze onlinediensten.

58 minuten geleden
Flink meer winkels failliet in het tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels dat failliet is gegaan, is van april tot en met juni flink gestegen, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) geconstateerd. In totaal ging het om 89 bedrijven, tegen 66 in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal faillissementen in de hele economie nam juist met 7 procent af.

58 minuten geleden
Koreaanse luchtvaartmaatschappij koopt ruim honderd Boeings

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Korean Air koopt 103 toestellen van vliegtuigbouwer Boeing, heeft de Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij maandag laten weten. Het is de grootste bestelling in de geschiedenis van de luchtvaartmaatschappij. De aankoop werd bekendgemaakt kort na de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Lee Jae-myung.

1 uur geleden
Trump kondigt ontslag van Fed-bestuurder Cook aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.

4 uur geleden
SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

6 uur geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

9 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

10 uur geleden