Britse Labour-partij ziet af van miljardenbelofte voor vergroening
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse oppositiepartij Labour ziet af van haar eerdere toezegging om 28 miljard pond (zo'n 33 miljard euro) per jaar in vergroening te steken als de partij de verkiezingen wint. Volgens de partij is het voornemen niet langer haalbaar "door de crash van de economie door de Conservatieven", die momenteel de regering vormen in het Verenigd Koninkrijk.
Labour, dat volgens opiniepeilingen op koers ligt om de verkiezingen later dit jaar te winnen, had beloofd zwaar te zullen investeren in groene technologieën en banen om Groot-Brittannië uit een langdurige periode van economische stagnatie te helpen geraken. Maar de regerende Conservatieve Partij heeft veel kritiek geuit op het voornemen, met als argument dat het zou kunnen leiden tot hogere leenkosten en belastingverhogingen.
Labour-leider Keir Starmer erkent nu ook dat het bestedingsdoel wat te hoog gegrepen is, gezien de verslechterde economische vooruitzichten en de hogere rente. De centrumlinkse partij zegt dat ze zich nog steeds inzet voor haar 'Groene Welvaartsplan'. Alleen de financieringsbelofte is daarbij komen te vervallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
4 uur geleden