Britse Labour-partij ziet af van miljardenbelofte voor vergroening
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse oppositiepartij Labour ziet af van haar eerdere toezegging om 28 miljard pond (zo'n 33 miljard euro) per jaar in vergroening te steken als de partij de verkiezingen wint. Volgens de partij is het voornemen niet langer haalbaar "door de crash van de economie door de Conservatieven", die momenteel de regering vormen in het Verenigd Koninkrijk.
Labour, dat volgens opiniepeilingen op koers ligt om de verkiezingen later dit jaar te winnen, had beloofd zwaar te zullen investeren in groene technologieën en banen om Groot-Brittannië uit een langdurige periode van economische stagnatie te helpen geraken. Maar de regerende Conservatieve Partij heeft veel kritiek geuit op het voornemen, met als argument dat het zou kunnen leiden tot hogere leenkosten en belastingverhogingen.
Labour-leider Keir Starmer erkent nu ook dat het bestedingsdoel wat te hoog gegrepen is, gezien de verslechterde economische vooruitzichten en de hogere rente. De centrumlinkse partij zegt dat ze zich nog steeds inzet voor haar 'Groene Welvaartsplan'. Alleen de financieringsbelofte is daarbij komen te vervallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
19 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.
1 uur geleden