Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse Labour-partij ziet af van miljardenbelofte voor vergroening

Britse Labour-partij ziet af van miljardenbelofte voor vergroening

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse oppositiepartij Labour ziet af van haar eerdere toezegging om 28 miljard pond (zo'n 33 miljard euro) per jaar in vergroening te steken als de partij de verkiezingen wint. Volgens de partij is het voornemen niet langer haalbaar "door de crash van de economie door de Conservatieven", die momenteel de regering vormen in het Verenigd Koninkrijk.

Labour, dat volgens opiniepeilingen op koers ligt om de verkiezingen later dit jaar te winnen, had beloofd zwaar te zullen investeren in groene technologieën en banen om Groot-Brittannië uit een langdurige periode van economische stagnatie te helpen geraken. Maar de regerende Conservatieve Partij heeft veel kritiek geuit op het voornemen, met als argument dat het zou kunnen leiden tot hogere leenkosten en belastingverhogingen.

Labour-leider Keir Starmer erkent nu ook dat het bestedingsdoel wat te hoog gegrepen is, gezien de verslechterde economische vooruitzichten en de hogere rente. De centrumlinkse partij zegt dat ze zich nog steeds inzet voor haar 'Groene Welvaartsplan'. Alleen de financieringsbelofte is daarbij komen te vervallen.

Meer uit Buitenland

NAVO vraagt parlementariërs wapenmakers van regels af te helpen

VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.

6 minuten geleden
Armenië verwerpt Russische suggestie voor EU-referendum

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.

7 minuten geleden
Hongarije herziet grondwet om president af te zetten

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.

2 uur geleden
BBC: Iraanse aanvallen op VS-bases omvangrijker dan beweerd

TEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.

2 uur geleden
Iran benadrukt belang bestand in Libanon voor deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.

2 uur geleden
Netanyahu geeft opdracht tot aanvallen Zuid-Beiroet

BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.

3 uur geleden
Man na twaalf uur uit grot in Italië bevrijd

GENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.

3 uur geleden