Britse Labour-partij ziet af van miljardenbelofte voor vergroening
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse oppositiepartij Labour ziet af van haar eerdere toezegging om 28 miljard pond (zo'n 33 miljard euro) per jaar in vergroening te steken als de partij de verkiezingen wint. Volgens de partij is het voornemen niet langer haalbaar "door de crash van de economie door de Conservatieven", die momenteel de regering vormen in het Verenigd Koninkrijk.
Labour, dat volgens opiniepeilingen op koers ligt om de verkiezingen later dit jaar te winnen, had beloofd zwaar te zullen investeren in groene technologieën en banen om Groot-Brittannië uit een langdurige periode van economische stagnatie te helpen geraken. Maar de regerende Conservatieve Partij heeft veel kritiek geuit op het voornemen, met als argument dat het zou kunnen leiden tot hogere leenkosten en belastingverhogingen.
Labour-leider Keir Starmer erkent nu ook dat het bestedingsdoel wat te hoog gegrepen is, gezien de verslechterde economische vooruitzichten en de hogere rente. De centrumlinkse partij zegt dat ze zich nog steeds inzet voor haar 'Groene Welvaartsplan'. Alleen de financieringsbelofte is daarbij komen te vervallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
3 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
11 uur geleden