Britse kunstmestfabriek stilgelegd, hogere voedselprijzen dreigen
BILLINGHAM (ANP/BLOOMBERG) - Het stilleggen van de ammoniakproductie in een kunstmestfabriek in het Verenigd Koninkrijk zorgt mogelijk voor hogere voedselprijzen. Als bijproduct van ammoniak wordt CO2 gemaakt en die is nodig om bijvoorbeeld kippen en varkens te verdoven voor ze geslacht worden, maar ook om verpakt vlees langer houdbaar te maken. Ook voor droogijs, dat gebruikt wordt om versproducten gekoeld te vervoeren, is CO2 nodig.
Zonder dat gas zal er minder vlees uit slachterijen komen en kan het bovendien minder lang worden bewaard. Vlees dreigt daarom veel duurder te worden in het Verenigd Koninkrijk, dat toch al zucht onder een zeer hoge inflatie.
Vorig jaar was er ook al een CO2-tekort. Net als nu werd toen ook de productie van ammoniak stilgelegd vanwege de hoge gasprijzen. Aardgas is de belangrijkste grondstof voor de productie van ammoniak, dus de kunstmestsector heeft veel last van de hoge prijzen voor die brandstof.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
2 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
7 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
8 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
21 uur geleden