Britse kunstmestfabriek stilgelegd, hogere voedselprijzen dreigen
BILLINGHAM (ANP/BLOOMBERG) - Het stilleggen van de ammoniakproductie in een kunstmestfabriek in het Verenigd Koninkrijk zorgt mogelijk voor hogere voedselprijzen. Als bijproduct van ammoniak wordt CO2 gemaakt en die is nodig om bijvoorbeeld kippen en varkens te verdoven voor ze geslacht worden, maar ook om verpakt vlees langer houdbaar te maken. Ook voor droogijs, dat gebruikt wordt om versproducten gekoeld te vervoeren, is CO2 nodig.
Zonder dat gas zal er minder vlees uit slachterijen komen en kan het bovendien minder lang worden bewaard. Vlees dreigt daarom veel duurder te worden in het Verenigd Koninkrijk, dat toch al zucht onder een zeer hoge inflatie.
Vorig jaar was er ook al een CO2-tekort. Net als nu werd toen ook de productie van ammoniak stilgelegd vanwege de hoge gasprijzen. Aardgas is de belangrijkste grondstof voor de productie van ammoniak, dus de kunstmestsector heeft veel last van de hoge prijzen voor die brandstof.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft de nieuwe Amerikaanse importheffingen verworpen. "We laten ons niet intimideren", schrijft hij op X. "Ik zal altijd opkomen voor mijn land en voor onze geallieerde bondgenoten."
6 minuten geledenASUNCIÓN (ANP) - De EU komt met een gezamenlijke reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Trump om importtarieven van 10 procent op te leggen aan Europese landen die recent militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in de Paraguayaanse hoofdstad Asunción gezegd.
9 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, zijn slecht voor de handelsrelatie met de Verenigde Staten, reageert een woordvoerder van belangenorganisatie evofenedex. "Hier wordt niemand vrolijk van, maar er wordt ook niemand wijzer van. Het is allemaal nogal wispelturig, je kunt er als ondernemer moeilijk op inspelen", zegt hij in een eerste reactie.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
3 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
10 uur geleden