Britse krantenuitgever schikt en zegt sorry tegen prins Harry
LONDEN (ANP) - News Group Newspapers (NGN) van mediatycoon Rupert Murdoch heeft geschikt in de rechtszaak met prins Harry, meldt de BBC. De prins had de zaak aangespannen omdat kranten van Murdoch op onrechtmatige wijze privé-informatie van de Britse prins zouden hebben verkregen. NGN heeft excuses aangeboden, werd woensdag bekend. Prins Harry werd tussen 1996 en 2011 afgeluisterd door The Sun, een van de tabloids die NGN uitgeeft.
News Group Newspapers verontschuldigt zich bij de hertog van Sussex "voor de impact op hem van de uitgebreide berichtgeving en de ernstige inbreuk op zijn privéleven en het privéleven van Diana, prinses van Wales, zijn overleden moeder, met name tijdens zijn jonge jaren". Ook erkent NGN schuld en biedt de organisatie excuses aan "voor het leed dat de hertog is aangedaan en de schade die is toegebracht aan zijn relaties, vriendschappen en familie". De uitgever zegt Harry "een aanzienlijke schadevergoeding te betalen" voor zijn leed. Hoe hoog die vergoeding is, werd niet bekendgemaakt.
NGN heeft ook excuses aangeboden aan Tom Watson, de voormalige vicevoorzitter van de Britse Labour Party, die tussen 2009 en 2011 door News of the World werd bespied. "NGN erkent en verontschuldigt zich ook voor de negatieve gevolgen die dit heeft gehad voor de familie van Lord Watson en heeft ermee ingestemd hem een aanzienlijke schadevergoeding te betalen."
'Monumentale zege'
De rechtszaak zou eigenlijk dinsdag beginnen in Londen, maar werd vertraagd. De afgelopen dagen waren beide partijen "in zeer intensieve onderhandelingen" om de zaak te schikken.
Prins Harry noemt de schikking en excuses "een monumentale zege". Zijn advocaat David Sherborne las woensdag voor de rechtbank in Londen een verklaring voor in het bijzijn van Britse media. "Vandaag zijn de leugens blootgelegd. Vandaag zijn de doofpotaffaires onthuld. En vandaag bewijst dat niemand boven de wet staat. De tijd om verantwoording af te leggen is aangebroken."
Volgens Britse media zou de schadevergoeding een bedrag van "acht cijfers" zijn.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
7 uur geleden