Britse krantenuitgever schikt en zegt sorry tegen prins Harry
LONDEN (ANP) - News Group Newspapers (NGN) van mediatycoon Rupert Murdoch heeft geschikt in de rechtszaak met prins Harry, meldt de BBC. De prins had de zaak aangespannen omdat kranten van Murdoch op onrechtmatige wijze privé-informatie van de Britse prins zouden hebben verkregen. NGN heeft excuses aangeboden, werd woensdag bekend. Prins Harry werd tussen 1996 en 2011 afgeluisterd door The Sun, een van de tabloids die NGN uitgeeft.
News Group Newspapers verontschuldigt zich bij de hertog van Sussex "voor de impact op hem van de uitgebreide berichtgeving en de ernstige inbreuk op zijn privéleven en het privéleven van Diana, prinses van Wales, zijn overleden moeder, met name tijdens zijn jonge jaren". Ook erkent NGN schuld en biedt de organisatie excuses aan "voor het leed dat de hertog is aangedaan en de schade die is toegebracht aan zijn relaties, vriendschappen en familie". De uitgever zegt Harry "een aanzienlijke schadevergoeding te betalen" voor zijn leed. Hoe hoog die vergoeding is, werd niet bekendgemaakt.
NGN heeft ook excuses aangeboden aan Tom Watson, de voormalige vicevoorzitter van de Britse Labour Party, die tussen 2009 en 2011 door News of the World werd bespied. "NGN erkent en verontschuldigt zich ook voor de negatieve gevolgen die dit heeft gehad voor de familie van Lord Watson en heeft ermee ingestemd hem een aanzienlijke schadevergoeding te betalen."
'Monumentale zege'
De rechtszaak zou eigenlijk dinsdag beginnen in Londen, maar werd vertraagd. De afgelopen dagen waren beide partijen "in zeer intensieve onderhandelingen" om de zaak te schikken.
Prins Harry noemt de schikking en excuses "een monumentale zege". Zijn advocaat David Sherborne las woensdag voor de rechtbank in Londen een verklaring voor in het bijzijn van Britse media. "Vandaag zijn de leugens blootgelegd. Vandaag zijn de doofpotaffaires onthuld. En vandaag bewijst dat niemand boven de wet staat. De tijd om verantwoording af te leggen is aangebroken."
Volgens Britse media zou de schadevergoeding een bedrag van "acht cijfers" zijn.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
11 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
12 uur geleden