Britse krantenuitgever schikt en zegt sorry tegen prins Harry
LONDEN (ANP) - News Group Newspapers (NGN) van mediatycoon Rupert Murdoch heeft geschikt in de rechtszaak met prins Harry, meldt de BBC. De prins had de zaak aangespannen omdat kranten van Murdoch op onrechtmatige wijze privé-informatie van de Britse prins zouden hebben verkregen. NGN heeft excuses aangeboden, werd woensdag bekend. Prins Harry werd tussen 1996 en 2011 afgeluisterd door The Sun, een van de tabloids die NGN uitgeeft.
News Group Newspapers verontschuldigt zich bij de hertog van Sussex "voor de impact op hem van de uitgebreide berichtgeving en de ernstige inbreuk op zijn privéleven en het privéleven van Diana, prinses van Wales, zijn overleden moeder, met name tijdens zijn jonge jaren". Ook erkent NGN schuld en biedt de organisatie excuses aan "voor het leed dat de hertog is aangedaan en de schade die is toegebracht aan zijn relaties, vriendschappen en familie". De uitgever zegt Harry "een aanzienlijke schadevergoeding te betalen" voor zijn leed. Hoe hoog die vergoeding is, werd niet bekendgemaakt.
NGN heeft ook excuses aangeboden aan Tom Watson, de voormalige vicevoorzitter van de Britse Labour Party, die tussen 2009 en 2011 door News of the World werd bespied. "NGN erkent en verontschuldigt zich ook voor de negatieve gevolgen die dit heeft gehad voor de familie van Lord Watson en heeft ermee ingestemd hem een aanzienlijke schadevergoeding te betalen."
'Monumentale zege'
De rechtszaak zou eigenlijk dinsdag beginnen in Londen, maar werd vertraagd. De afgelopen dagen waren beide partijen "in zeer intensieve onderhandelingen" om de zaak te schikken.
Prins Harry noemt de schikking en excuses "een monumentale zege". Zijn advocaat David Sherborne las woensdag voor de rechtbank in Londen een verklaring voor in het bijzijn van Britse media. "Vandaag zijn de leugens blootgelegd. Vandaag zijn de doofpotaffaires onthuld. En vandaag bewijst dat niemand boven de wet staat. De tijd om verantwoording af te leggen is aangebroken."
Volgens Britse media zou de schadevergoeding een bedrag van "acht cijfers" zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
3 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
3 uur geleden