Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse kranten woest over vermeend kerstfeest kantoor Johnson

Britse kranten woest over vermeend kerstfeest kantoor Johnson

LONDEN (ANP) - De Britse ochtendkranten hebben donderdag geen goed woord over voor het kerstfeest dat vorig jaar zou zijn georganiseerd in het kantoor van de Britse premier Boris Johnson. Zo schrijft The Sun op de voorpagina, naast een foto van Boris Johnson verkleed als de Grinch: "Doe wat ik zeg, maar doe niet wat ik met Kerstmis doe".

Ex-woordvoerder en overheidsadviseur Allegra Stratton stapte woensdag op, nadat er videobeelden waren uitgelekt waarin zij eind vorig jaar grappend sprak over een vermeend kerstfeest. In een emotionele verklaring bood ze woensdag haar verontschuldigingen aan, maar het blijft onduidelijk of er daadwerkelijk een kerstborrel is georganiseerd.

Volgens The Guardian wordt de partij van Johnson "overspoeld door een schandaal". De krant The Telegraph schrijft donderdagochtend "Ga niet naar je werk, maar ga naar feestjes". Woensdag maakte Johnson bekend dat de maatregelen in Groot-Brittannië weer aangescherpt moeten worden vanwege het hoge aantal coronabesmettingen en ziekenhuisopnames en de snelle opkomst van Omikron-variant. Johnson noemde dat 'Plan B'.

Ernstigste schandaal

The Mirror schrijft: "Plan B voor ons, plan leugens, leugens en leugens voor hem". Johnson wilde woensdag namelijk niet veel kwijt over het vermeende feest, al bood hij wel zijn excuses aan voor de onrust die was ontstaan en de "grap" die Stratton zou hebben gemaakt in de uitgelekte video. The Daily Mail schrijft daarover op de voorpagina: "Eén regel voor hen, nieuwe regels voor de rest van ons", met daarbij een foto van een betraande Stratton.

Ook elders in de wereld schrijven media over het vermeende kerstfeest en de reacties daarop. Volgens CNN is dit "het ernstigste schandaal" waar Johnson in zijn tijd als premier mee te maken heeft gekregen.

Feest voorbij

De Schotse krant Edinburgh Evening News haalt een ic-verpleegkundige aan, die zegt dat "zij mensen aan het verzorgen was die dood lagen te gaan, terwijl er elders blijkbaar gefeest werd". De Schotse krant The Daily Record schrijft: "Het feest is voorbij, nu wegwezen".

Woensdag domineerde de rel de voorpagina's van de ochtendkranten ook al. Premier Johnson laat een onderzoek naar het feest instellen, al is dat volgens de oppositie onnodig. "De premier is op heterdaad betrapt", zei Labourleider Keir Starmer. "Waarom maakt hij geen eind aan het onderzoek door dat gewoon toe te geven?"

Meer uit Buitenland

Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

55 minuten geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

5 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

5 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

9 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

9 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

9 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

9 uur geleden