Britse kranten woest over vermeend kerstfeest kantoor Johnson
LONDEN (ANP) - De Britse ochtendkranten hebben donderdag geen goed woord over voor het kerstfeest dat vorig jaar zou zijn georganiseerd in het kantoor van de Britse premier Boris Johnson. Zo schrijft The Sun op de voorpagina, naast een foto van Boris Johnson verkleed als de Grinch: "Doe wat ik zeg, maar doe niet wat ik met Kerstmis doe".
Ex-woordvoerder en overheidsadviseur Allegra Stratton stapte woensdag op, nadat er videobeelden waren uitgelekt waarin zij eind vorig jaar grappend sprak over een vermeend kerstfeest. In een emotionele verklaring bood ze woensdag haar verontschuldigingen aan, maar het blijft onduidelijk of er daadwerkelijk een kerstborrel is georganiseerd.
Volgens The Guardian wordt de partij van Johnson "overspoeld door een schandaal". De krant The Telegraph schrijft donderdagochtend "Ga niet naar je werk, maar ga naar feestjes". Woensdag maakte Johnson bekend dat de maatregelen in Groot-Brittannië weer aangescherpt moeten worden vanwege het hoge aantal coronabesmettingen en ziekenhuisopnames en de snelle opkomst van Omikron-variant. Johnson noemde dat 'Plan B'.
Ernstigste schandaal
The Mirror schrijft: "Plan B voor ons, plan leugens, leugens en leugens voor hem". Johnson wilde woensdag namelijk niet veel kwijt over het vermeende feest, al bood hij wel zijn excuses aan voor de onrust die was ontstaan en de "grap" die Stratton zou hebben gemaakt in de uitgelekte video. The Daily Mail schrijft daarover op de voorpagina: "Eén regel voor hen, nieuwe regels voor de rest van ons", met daarbij een foto van een betraande Stratton.
Ook elders in de wereld schrijven media over het vermeende kerstfeest en de reacties daarop. Volgens CNN is dit "het ernstigste schandaal" waar Johnson in zijn tijd als premier mee te maken heeft gekregen.
Feest voorbij
De Schotse krant Edinburgh Evening News haalt een ic-verpleegkundige aan, die zegt dat "zij mensen aan het verzorgen was die dood lagen te gaan, terwijl er elders blijkbaar gefeest werd". De Schotse krant The Daily Record schrijft: "Het feest is voorbij, nu wegwezen".
Woensdag domineerde de rel de voorpagina's van de ochtendkranten ook al. Premier Johnson laat een onderzoek naar het feest instellen, al is dat volgens de oppositie onnodig. "De premier is op heterdaad betrapt", zei Labourleider Keir Starmer. "Waarom maakt hij geen eind aan het onderzoek door dat gewoon toe te geven?"
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden