Britse kranten woest over vermeend kerstfeest kantoor Johnson
LONDEN (ANP) - De Britse ochtendkranten hebben donderdag geen goed woord over voor het kerstfeest dat vorig jaar zou zijn georganiseerd in het kantoor van de Britse premier Boris Johnson. Zo schrijft The Sun op de voorpagina, naast een foto van Boris Johnson verkleed als de Grinch: "Doe wat ik zeg, maar doe niet wat ik met Kerstmis doe".
Ex-woordvoerder en overheidsadviseur Allegra Stratton stapte woensdag op, nadat er videobeelden waren uitgelekt waarin zij eind vorig jaar grappend sprak over een vermeend kerstfeest. In een emotionele verklaring bood ze woensdag haar verontschuldigingen aan, maar het blijft onduidelijk of er daadwerkelijk een kerstborrel is georganiseerd.
Volgens The Guardian wordt de partij van Johnson "overspoeld door een schandaal". De krant The Telegraph schrijft donderdagochtend "Ga niet naar je werk, maar ga naar feestjes". Woensdag maakte Johnson bekend dat de maatregelen in Groot-Brittannië weer aangescherpt moeten worden vanwege het hoge aantal coronabesmettingen en ziekenhuisopnames en de snelle opkomst van Omikron-variant. Johnson noemde dat 'Plan B'.
Ernstigste schandaal
The Mirror schrijft: "Plan B voor ons, plan leugens, leugens en leugens voor hem". Johnson wilde woensdag namelijk niet veel kwijt over het vermeende feest, al bood hij wel zijn excuses aan voor de onrust die was ontstaan en de "grap" die Stratton zou hebben gemaakt in de uitgelekte video. The Daily Mail schrijft daarover op de voorpagina: "Eén regel voor hen, nieuwe regels voor de rest van ons", met daarbij een foto van een betraande Stratton.
Ook elders in de wereld schrijven media over het vermeende kerstfeest en de reacties daarop. Volgens CNN is dit "het ernstigste schandaal" waar Johnson in zijn tijd als premier mee te maken heeft gekregen.
Feest voorbij
De Schotse krant Edinburgh Evening News haalt een ic-verpleegkundige aan, die zegt dat "zij mensen aan het verzorgen was die dood lagen te gaan, terwijl er elders blijkbaar gefeest werd". De Schotse krant The Daily Record schrijft: "Het feest is voorbij, nu wegwezen".
Woensdag domineerde de rel de voorpagina's van de ochtendkranten ook al. Premier Johnson laat een onderzoek naar het feest instellen, al is dat volgens de oppositie onnodig. "De premier is op heterdaad betrapt", zei Labourleider Keir Starmer. "Waarom maakt hij geen eind aan het onderzoek door dat gewoon toe te geven?"
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden