Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse kranten bezorgd over einde Facebook News

Britse kranten bezorgd over einde Facebook News

LONDEN (ANP) - Britse kranten zijn bezorgd over het einde van Facebook News, een speciale feed waarmee het sociale medium artikelen van nieuwsmedia onder de aandacht brengt. In een brief aan moederbedrijf Meta waarschuwt koepelvereniging News Media Association dat die beslissing een "bedreiging voor de democratie" is.

Meta maakte eerder deze maand bekend de nieuwsfunctie af te schaffen in Europa, waar Facebook News alleen in Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk beschikbaar is. In hun brief, die door zakenkrant Financial Times is ingezien, schrijft de groep Britse kranten dat die beslissing ook financieel nadelig is voor nieuwsmedia.

"Als redactioneel gecheckt nieuws niet beschikbaar is op de platforms waar gebruikers dat zoeken, lijdt de maatschappij daaronder", schrijft de News Media Association, waar onder andere The Times, The Guardian, The Daily Telegraph en The Daily Mirror lid van zijn. "Deze bewuste ingrepen vormen een urgente bedreiging voor de democratie doordat betrouwbaar nieuws wordt afgeknepen, zowel in financieel opzicht voor de mediabranche als in praktische zin voor het publiek dat voor informatie op uw platform vertrouwt", citeert Financial Times uit de brief.

Meta-topman Clegg

De brief was gericht aan oud-minister Nick Clegg, die nu voor Meta werkt als topman voor internationale aangelegenheden. De kranten verstuurden hun oproep ook naar de huidige Britse ministers voor cultuur, Lucy Frazer, en technologie, Michelle Donelan.

Meta schreef begin september dat maar een klein deel van de Facebook-gebruikers het platform gebruikt om nieuws te lezen. Het socialmediabedrijf denkt daarom zijn geld beter te kunnen investeren in "onze producten en diensten die mensen het waardevolst vinden". Meta wees er tegelijkertijd op dat kranten nog de mogelijkheid hebben om nieuws onder de aandacht te brengen via korte video's, de zogeheten Reels, en hun eigen accounts.

'Te weinig betaald'

Eerder beklaagde de topman van News Media Association, Owen Meredith, zich ook over de beslissing van Meta om niet langer geld te steken in een project dat de lokale journalistiek in het Verenigd Koninkrijk moest versterken.

Traditionele nieuwsmedia en Meta liggen vaak overhoop. Krantenuitgevers vinden dat Meta te weinig betaalt voor hun artikelen die op bijvoorbeeld Facebook verschijnen. In Canada besloot het moederbedrijf van Facebook alle nieuwsberichten van zijn platforms te halen uit onvrede over een nieuwe wet die Meta verplicht te betalen voor nieuws.

Meer uit Financieel

VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

5 minuten geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

1 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

3 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

4 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

6 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

6 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

6 uur geleden