Britse krant: voormalig premier Blair overtrad coronaregels
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Tony Blair zou de coronaregels in Groot-Brittannië hebben overtreden. Na een tweedaagse trip naar de Verenigde Staten is hij vorige maand niet twee weken in verplichte thuisisolatie gegaan, meldt The Sunday Times.
De krant zegt foto's te hebben van Blair, die tussen 1997 en 2007 minister-president was, waarop te zien is dat hij tien dagen na zijn terugkeer uit Washington een restaurant in Londen verlaat. Blair zou een beroep hebben gedaan op Britse regeringsofficials om dispensatie te krijgen voor de verplichte quarantaineperiode van veertien dagen, maar die niet hebben gekregen.
Blair was in Washington voor een ceremonie in het Witte Huis waar Israël overeenkomsten ondertekende om formele betrekkingen aan te gaan met Bahrein en de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerder van Blair zei dat hij was uitgenodigd door de Amerikaanse regering vanwege de rol die hij speelde in de deal, waarbij hij de ceremonie omschreef als een "diplomatieke conferentie".
Volgens de woordvoerder vormde Blair "voor niemand een risico", aangezien hij werd getest voor zijn vertrek, bij aankomst in het Witte Huis en opnieuw verschillende keren sinds zijn terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk.
Verschillende belangrijke figuren zijn ervan beschuldigd het vertrouwen van het publiek in de Britse coronamaatregelen te schaden, door regels te overtreden of te lijken overtreden. In mei weigerde de hoogste adviseur van premier Boris Johnson, Dominic Cummings, af te treden nadat bleek dat hij 400 kilometer van Londen naar Noord-Engeland had gereden toen alleen noodzakelijke reizen toegestaan waren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
4 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
5 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
9 uur geleden