Britse krant: voormalig premier Blair overtrad coronaregels
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Tony Blair zou de coronaregels in Groot-Brittannië hebben overtreden. Na een tweedaagse trip naar de Verenigde Staten is hij vorige maand niet twee weken in verplichte thuisisolatie gegaan, meldt The Sunday Times.
De krant zegt foto's te hebben van Blair, die tussen 1997 en 2007 minister-president was, waarop te zien is dat hij tien dagen na zijn terugkeer uit Washington een restaurant in Londen verlaat. Blair zou een beroep hebben gedaan op Britse regeringsofficials om dispensatie te krijgen voor de verplichte quarantaineperiode van veertien dagen, maar die niet hebben gekregen.
Blair was in Washington voor een ceremonie in het Witte Huis waar Israël overeenkomsten ondertekende om formele betrekkingen aan te gaan met Bahrein en de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerder van Blair zei dat hij was uitgenodigd door de Amerikaanse regering vanwege de rol die hij speelde in de deal, waarbij hij de ceremonie omschreef als een "diplomatieke conferentie".
Volgens de woordvoerder vormde Blair "voor niemand een risico", aangezien hij werd getest voor zijn vertrek, bij aankomst in het Witte Huis en opnieuw verschillende keren sinds zijn terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk.
Verschillende belangrijke figuren zijn ervan beschuldigd het vertrouwen van het publiek in de Britse coronamaatregelen te schaden, door regels te overtreden of te lijken overtreden. In mei weigerde de hoogste adviseur van premier Boris Johnson, Dominic Cummings, af te treden nadat bleek dat hij 400 kilometer van Londen naar Noord-Engeland had gereden toen alleen noodzakelijke reizen toegestaan waren.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de oudste zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Oslo, melden Noorse media. Tegen hem was een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-kopstukken António Costa en Ursula von der Leyen hebben het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten verwelkomd. De voorzitters van de Europese Commissie en van de regeringsleiders schrijven op X uit te kijken naar een einde aan de oorlog en de heropening van de Straat van Hormuz.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn tachtigste verjaardag gevierd met een aantal bloedige kooigevechten op het gazon van het Witte Huis. Samen met duizenden toeschouwers keek hij toe hoe de UFC-vechters elkaar te lijf gingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental na Russische luchtaanvallen op Oekraïne is opgelopen naar zeker negen, melden de Oekraïense autoriteiten. In de hoofdstad Kyiv is schade ontstaan aan een kloostercomplex, waaronder de kathedraal die daar deel van uitmaakt.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.
5 uur geleden