Britse krant: Truss werkt aan nog meer belastingverlagingen
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Liz Truss is van plan om in het nieuwe jaar meer belastingverlagingen door te voeren in het Verenigd Koninkrijk. Die ingrepen komen dan bovenop het grote pakket aan maatregelen dat deze week al is aangekondigd, meldt de Britse krant The Telegraph.
Truss kondigde eerder aan de energieprijzen twee jaar lang te bevriezen. Met de stap wil ze voorkomen dat meer huishoudens en bedrijven in de problemen komen door de sterk gestegen prijzen. Zo moet ook een recessie worden voorkomen, of de omvang ervan worden beperkt.
Het Verenigd Koninkrijk zal de komende zes maanden al omgerekend 68 miljard euro kwijt zijn aan subsidies voor gas- en elektriciteitsrekeningen voor huishoudens en bedrijven, werd vrijdag nog bekend. Ook worden de belastingen verlaagd om de economie aan te jagen.
Risico
Volgens The Telegraph wil Truss volgend jaar nog gaan sleutelen aan de inkomstenbelasting en kortingen voor spaarders. Werknemers die meer dan 100.000 pond verdienen zouden zo kunnen profiteren van een belastingvoordeel dat kan oplopen tot 5000 pond per jaar. Truss overweegt ook om een heffing af te schaffen voor mensen die meer dan 50.000 pond verdienen en kinderbijslag claimen, aldus de krant.
Dergelijke stappen zijn volgens economen niet zonder risico. Verdere belastingverlagingen zouden de druk op het pond kunnen vergroten. Door de maatregelen, die vrijdag werden aangekondigd, kwam de waarde van het pond al voor het eerst sinds 1985 onder de 1,11 dollar. In de pers wordt ook al gesproken van een "historische gok" die Truss momenteel neemt met betrekking tot de Britse economie.
Volgens de zakenkrant Financial Times probeert Truss de economie ook nog via een heel andere weg te stimuleren. Ze zou werken aan een ingrijpende herziening van het Britse visumbeleid in een poging om acute arbeidstekorten in verschillende sectoren aan te pakken, stelt de krant, die zich daarbij baseert op een ingewijde. Daarbij zou Truss ook mikken op een versoepeling van de eisen voor vaardigheid in het spreken van Engels, waardoor er meer buitenlandse arbeidskrachten in aanmerking zouden komen om in het land aan de slag te gaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
7 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.
2 uur geleden