Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace

Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace

LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II is definitief verhuisd uit Buckingham Palace in het centrum van Londen. Ze zal permanent wonen en werken in Windsor Castle, circa 20 kilometer ten westen van de Britse hoofdstad, zo melden Britse media zondag. Buckingham Palace was officieel hoofdkwartier en woning van de vorstin. Ook officiële ontvangsten worden nu in Windsor Castle geregeld.

De 95-jarige Elizabeth is waarschijnlijk al bijna twee jaar niet in Buckingham Palace geweest. Ze ging in 2020 met de komst van coronamaatregelen 'thuiswerken' in Windsor. Windsor had sowieso de voorkeur van de Britse koninklijke familie. De echtgenoot van Elizabeth, prins Philip, overleed er in april. Het ruim 300 jaar oude paleis van Buckingham ondergaat bovendien renovaties.

De eerste vorst die er woonde en werkte was vanaf 1837 koningin Victoria. Zij trok zich terug uit het openbare leven en vertrok naar voornamelijk Windsor Castle nadat haar man, prins Albert, in 1861 was overleden.

Het besluit van Elizabeth Buckingham Palace officieel te verlaten komt enkele maanden voor de viering van haar platina jubileum. Ze heeft dan circa zeven jaar langer geregeerd dan Victoria. Britse media gaan ervan uit dat de volgende bewoners van Buckingham Palace, na het overlijden van Elizabeth, koning Charles en koningin-gemalin Camilla zullen zijn.

Meer uit Buitenland

Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

42 minuten geleden
Letland stelt sancties in tegen Russen na opheffen EU-sancties

RIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.

57 minuten geleden
VS, Denemarken en Groenland tekenen overeenkomst over veiligheid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.

1 uur geleden
Trump roept bij VN op om de druk op Iran op te voeren

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.

1 uur geleden
Lidstaten net op tijd eens over verlenging EU-sancties Rusland

BRUSSEL (ANP) - Op het nippertje hebben de EU-ambassadeurs dinsdagmiddag een akkoord bereikt over de verlenging van EU-sancties tegen zo'n 3000 aan Rusland gelieerde bedrijven en personen. Dat bevestigt een woordvoerder van het Ierse EU-voorzitterschap. Als dat niet voor middernacht gelukt zou zijn, zouden de sancties tegen al deze mensen en bedrijven dinsdag vervallen. Daarmee zou geschiedenis zijn geschreven.

2 uur geleden
VN-chef: beleid Israël op Westoever wekt vrees etnische zuivering

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".

3 uur geleden
Zelensky roept EU op Russen niet van sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept de EU op twee Russische miljardairs niet van de EU-sanctielijst te halen. Dat heeft hij dinsdagmiddag op X gedaan. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardair Alisjer Oesmanov en de Russische miljardair Michaïl Fridman.

4 uur geleden