Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II is definitief verhuisd uit Buckingham Palace in het centrum van Londen. Ze zal permanent wonen en werken in Windsor Castle, circa 20 kilometer ten westen van de Britse hoofdstad, zo melden Britse media zondag. Buckingham Palace was officieel hoofdkwartier en woning van de vorstin. Ook officiële ontvangsten worden nu in Windsor Castle geregeld.
De 95-jarige Elizabeth is waarschijnlijk al bijna twee jaar niet in Buckingham Palace geweest. Ze ging in 2020 met de komst van coronamaatregelen 'thuiswerken' in Windsor. Windsor had sowieso de voorkeur van de Britse koninklijke familie. De echtgenoot van Elizabeth, prins Philip, overleed er in april. Het ruim 300 jaar oude paleis van Buckingham ondergaat bovendien renovaties.
De eerste vorst die er woonde en werkte was vanaf 1837 koningin Victoria. Zij trok zich terug uit het openbare leven en vertrok naar voornamelijk Windsor Castle nadat haar man, prins Albert, in 1861 was overleden.
Het besluit van Elizabeth Buckingham Palace officieel te verlaten komt enkele maanden voor de viering van haar platina jubileum. Ze heeft dan circa zeven jaar langer geregeerd dan Victoria. Britse media gaan ervan uit dat de volgende bewoners van Buckingham Palace, na het overlijden van Elizabeth, koning Charles en koningin-gemalin Camilla zullen zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
8 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
8 uur geleden