Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace
LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II is definitief verhuisd uit Buckingham Palace in het centrum van Londen. Ze zal permanent wonen en werken in Windsor Castle, circa 20 kilometer ten westen van de Britse hoofdstad, zo melden Britse media zondag. Buckingham Palace was officieel hoofdkwartier en woning van de vorstin. Ook officiële ontvangsten worden nu in Windsor Castle geregeld.
De 95-jarige Elizabeth is waarschijnlijk al bijna twee jaar niet in Buckingham Palace geweest. Ze ging in 2020 met de komst van coronamaatregelen 'thuiswerken' in Windsor. Windsor had sowieso de voorkeur van de Britse koninklijke familie. De echtgenoot van Elizabeth, prins Philip, overleed er in april. Het ruim 300 jaar oude paleis van Buckingham ondergaat bovendien renovaties.
De eerste vorst die er woonde en werkte was vanaf 1837 koningin Victoria. Zij trok zich terug uit het openbare leven en vertrok naar voornamelijk Windsor Castle nadat haar man, prins Albert, in 1861 was overleden.
Het besluit van Elizabeth Buckingham Palace officieel te verlaten komt enkele maanden voor de viering van haar platina jubileum. Ze heeft dan circa zeven jaar langer geregeerd dan Victoria. Britse media gaan ervan uit dat de volgende bewoners van Buckingham Palace, na het overlijden van Elizabeth, koning Charles en koningin-gemalin Camilla zullen zijn.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.
11 minuten geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.
58 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia gewonnen. De uitslag van meer dan 99 procent van de stembussen is inmiddels binnen en de Trump-aanhanger gaat aan kop met 49,67 procent van de stemmen.
2 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - Iran voert in Zwitserland nog steeds gesprekken met de Verenigde Staten, met bemiddeling van Pakistan en Qatar. De gesprekken zijn gericht op het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei een diplomaat die op de hoogte is van de onderhandelingen zondagavond tegen persbureau AFP.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Ramiro Valdés, een nauwe medewerker van de gebroeders Fidel en Raúl Castro, is op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bekendgemaakt. De Castro's waren toonaangevende figuren in de Cubaanse revolutie, die in 1959 eindigde met de afzetting van dictator Fulgencio Batista.
7 uur geledenLUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft het idee van een Israëlische veiligheidszone in Libanon verworpen. Eerder op zondag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn troepen in het zuiden van het land zouden blijven "zolang dat nodig is".
9 uur geleden