Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace

Britse koningin 'neemt afscheid' van Buckingham Palace

LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II is definitief verhuisd uit Buckingham Palace in het centrum van Londen. Ze zal permanent wonen en werken in Windsor Castle, circa 20 kilometer ten westen van de Britse hoofdstad, zo melden Britse media zondag. Buckingham Palace was officieel hoofdkwartier en woning van de vorstin. Ook officiële ontvangsten worden nu in Windsor Castle geregeld.

De 95-jarige Elizabeth is waarschijnlijk al bijna twee jaar niet in Buckingham Palace geweest. Ze ging in 2020 met de komst van coronamaatregelen 'thuiswerken' in Windsor. Windsor had sowieso de voorkeur van de Britse koninklijke familie. De echtgenoot van Elizabeth, prins Philip, overleed er in april. Het ruim 300 jaar oude paleis van Buckingham ondergaat bovendien renovaties.

De eerste vorst die er woonde en werkte was vanaf 1837 koningin Victoria. Zij trok zich terug uit het openbare leven en vertrok naar voornamelijk Windsor Castle nadat haar man, prins Albert, in 1861 was overleden.

Het besluit van Elizabeth Buckingham Palace officieel te verlaten komt enkele maanden voor de viering van haar platina jubileum. Ze heeft dan circa zeven jaar langer geregeerd dan Victoria. Britse media gaan ervan uit dat de volgende bewoners van Buckingham Palace, na het overlijden van Elizabeth, koning Charles en koningin-gemalin Camilla zullen zijn.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Noorse koning neemt naam Haakon VIII aan

OSLO (ANP) - De officiële titel van de nieuwe Noorse koning is Haakon VIII. Dat maakte het nieuwe staatshoofd van Noorwegen vrijdag aan het begin van de middag bekend. De 53-jarige Haakon volgt zijn vader Harald op, die vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd overleed.

10 minuten geleden
Dodental Nepal boven de 500, ruim 100 buitenlanders gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 538. Dat meldt de rampendienst in het land, nadat de politie eerder melding had gemaakt van 489 overleden slachtoffers.

25 minuten geleden
Zelensky: grote bommenwerper diep in Rusland aangevallen

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt diep in Rusland een aanval te hebben uitgevoerd op een bommenwerper. In een bericht op X schrijft president Volodymyr Zelensky dat het toestel, een Toepolev Tu-95MS, veelal door Rusland gebruikt wordt om Oekraïne mee aan te vallen. De grote Tu-95 kan onder meer kruisraketten afvuren. De aanval vond plaats nabij de stad Engels.

31 minuten geleden
Rode Kruis bezorgd over Nepal: vrees voor nieuwe vloedgolf

DEN HAAG (ANP/DPA) - Het Rode Kruis heeft alarm geslagen over de situatie in het rampgebied in Nepal en Tibet. Gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld, elektriciteit en telefoonverbindingen zijn weggevallen en het water blijft stijgen. "Vooral rond de rivier de Trishuli nemen de zorgen toe. Er wordt gevreesd voor een nieuwe vloedgolf."

1 uur geleden
Noorwegen kondigt periode van nationale rouw af na dood Harald

OSLO (ANP) - De regering in Noorwegen heeft een periode van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van het overlijden van koning Harald. Die gaat per direct in en duurt tot en met de dag van de uitvaart.

1 uur geleden
Media: Harald tot het einde 'een bijna gewone koning'

OSLO (ANP) - Internationale media besteden veel aandacht aan de dood van de Noorse koning Harald, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed in Oslo.

1 uur geleden
Dodental China stijgt na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental in China na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal is gestegen van drie naar vijf. Er worden nog 558 mensen vermist, melden staatsmedia.

2 uur geleden