Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koningin Elizabeth krijgt 'binnen een paar weken' vaccin

Britse koningin Elizabeth krijgt 'binnen een paar weken' vaccin

LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth II zal binnen enkele weken het coronavaccin krijgen toegediend. Volgens de Britse tabloid The Mail on Sunday krijgen de koningin (94) en haar echtgenoot prins Philip (99) de prik vanwege hun hoge leeftijd al in een vroeg stadium en zullen ze geen voorkeursbehandeling ontvangen.

De krant meldde dat de hoogste leden van het Britse koningshuis zullen onthullen dat ze de inenting hebben gekregen "om meer mensen aan te moedigen de vitale prik te halen", vanwege de vrees dat zogenaamde anti-vaxxers het enthousiasme ervoor zullen intomen.

Groot-Brittannië heeft woensdag noodtoestemming gegeven aan het Pfizer-BioNTech coronavirusvaccin. Bewoners van bejaardenhuizen en hun verzorgers zullen de eersten zijn die ingeënt worden, gevolgd door 80-plussers en eerstelijns gezondheids- en zorgpersoneel. Andere ouderen en kwetsbare mensen zullen de volgende zijn, waarbij de rest van de bevolking prioriteit zal krijgen op basis van leeftijd.

Buckingham Palace reageerde niet onmiddellijk op een verzoek om commentaar.

Groot-Brittannië heeft in totaal 40 miljoen doses van het vaccin besteld en zal naar verwachting een eerste batch van 800.000 doses ontvangen om volgende week te beginnen met vaccineren.

Meer uit Buitenland

Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

32 minuten geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

34 minuten geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

1 uur geleden
Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

2 uur geleden
Rubio verzekert Europa in langverwachte rede van onbreekbare band

MÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."

3 uur geleden
Gewest Brussel heeft eindelijk nieuwe premier

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.

3 uur geleden
Aanhoudingen vlakbij woning verdwenen moeder tv-presentatrice VS

TUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.

5 uur geleden