Britse koning Charles heeft vorm van kanker
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles (75) heeft een vorm van kanker. Dat schrijft Buckingham Palace maandag in een verklaring. De ziekte werd ontdekt tijdens een operatie voor een goedaardige prostaatvergroting, waaraan hij eind januari werd geholpen.
"Latere diagnostische tests hebben een vorm van kanker aan het licht gebracht", luidt de verklaring. De koning is maandag begonnen met behandelingen en legt in deze periode zijn werkzaamheden neer op advies van zijn artsen. Wel gaat hij door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
De koning laat weten dat hij zijn medisch team dankbaar is voor "hun snelle interventie". De vorst is volgens zijn paleis positief over zijn behandeling en kijkt ernaar uit om zo snel mogelijk weer zijn publieke taken te hervatten.
Begrip
Buckingham Palace meldt ook dat de koning ervoor koos om zijn diagnose te delen om speculatie te voorkomen. Ook wil hij het begrip vergroten voor iedereen over de hele wereld die door kanker wordt getroffen.
Koning Charles verliet de London Clinic op 29 januari na de operatie aan zijn prostaat.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - De Golf Samenwerkingsraad (GCC) noemt Iraanse luchtaanvallen op civiele doelen in de betrokken Arabische landen oorlogsmisdaden. Iran valt naar eigen zeggen Amerikaanse militaire doelen in Arabische landen aan als reactie op Amerikaanse aanvallen op Iran. De Arabische Golfstaten stellen dat er ook burgerdoelen geraakt worden. Dit is volgens hen "een uitermate gevaarlijke escalatie" en een schending van het internationaal recht en het handvest van de Verenigde Naties.
5 minuten geledenZARAGOZA (ANP) - De vooralsnog grootste natuurbrand van dit seizoen in Spanje woedt circa 65 kilometer ten noorden van Zaragoza vrijwel ongecontroleerd verder. Er zijn al meer dan 15.400 hectare afgebrand. De brand heeft volgens media een omtrek van 80 kilometer en er zijn zes dorpen geëvacueerd. Maar er staan meer gehuchten of dorpen op de lijst van plaatsen die mogelijk ontruimd moeten worden.
50 minuten geledenAMSTEG (ANP/DPA) - Vakantiegangers door de Alpen op weg naar het zuiden hebben volgens de Zwitserse versie van de ANWB, de TCS, te maken met zeker 18 kilometer file voor de noordelijke ingang van de Gotthardtunnel. De touringclub schat dat de tocht van het zuidelijkste puntje van het Vierwoudstrekenmeer bij Altdorf zaterdagmiddag drie uur duurt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR/AFP) - Jens Spahn treedt af als CDU-fractieleider. Zijn positie was onder druk komen te staan, omdat hij en zijn partner gebruik hadden gemaakt van een draagmoeder in de VS om een kind te krijgen.
2 uur geledenMADRAS (ANP/AFP) - In India is voor het eerst een raket gelanceerd van een particulier bedrijf. De Vikram-1-raket is gebouwd door het luchtvaartbedrijf Skyroot Aerospace in Hyderabad en moet onder meer satellieten in een baan om de aarde gaan brengen. Premier Narendra Modi prees de lancering als "een cruciaal moment voor India's reis in de ruimte".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België komt met een importverbod op producten uit door Israël bezette gebieden. Daarmee neemt het land het voortouw, nadat de Europese Commissie vorige week er niet in slaagde een Europees importverbod in te voeren, schrijft De Standaard.
3 uur geledenKROKSTADELVA (ANP/DPA) - Vanwege de grote brand in het Noorse Krokstadelva zijn zo'n vierhonderd mensen geëvacueerd, zei burgemeester Kjell Arne Hermansen zaterdag tegen het Noorse persbureau NTB.
4 uur geleden