Britse koning Charles heeft vorm van kanker
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles (75) heeft een vorm van kanker. Dat schrijft Buckingham Palace maandag in een verklaring. De ziekte werd ontdekt tijdens een operatie voor een goedaardige prostaatvergroting, waaraan hij eind januari werd geholpen.
"Latere diagnostische tests hebben een vorm van kanker aan het licht gebracht", luidt de verklaring. De koning is maandag begonnen met behandelingen en legt in deze periode zijn werkzaamheden neer op advies van zijn artsen. Wel gaat hij door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
De koning laat weten dat hij zijn medisch team dankbaar is voor "hun snelle interventie". De vorst is volgens zijn paleis positief over zijn behandeling en kijkt ernaar uit om zo snel mogelijk weer zijn publieke taken te hervatten.
Begrip
Buckingham Palace meldt ook dat de koning ervoor koos om zijn diagnose te delen om speculatie te voorkomen. Ook wil hij het begrip vergroten voor iedereen over de hele wereld die door kanker wordt getroffen.
Koning Charles verliet de London Clinic op 29 januari na de operatie aan zijn prostaat.
Meer uit Buitenland
TYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Duizenden ordehandhavers zijn donderdag in Mexico-Stad al vroeg op de been om te voorkomen dat demonstraties het Mexico City Stadium bereiken. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Politie is in groten getale aanwezig, zodat de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika doorgang kan vinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat de uitvoering van het EU-asiel- en migratiepact nauwlettend in de gaten houden, zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag in een interview. EU-lidstaten die zich niet houden aan de afgesproken regels voor screening, beoordeling en opvang van asielzoekers, kunnen rekenen op strafmaatregelen. Een daarvan is dat lidstaten worden verplicht asielzoekers van andere landen over te nemen, ook al kampen ze met hoge migratiedruk.
3 uur geledenARGUINEGUÍN (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft het tijdens zijn bezoek aan de Canarische Eilanden opgenomen voor migranten, van wie er veel vanuit Afrika op de eilanden terechtkomen. Hij bepleit kanalen voor veilige en legale migratie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Defensie John Healey stapt op. Dat schrijft hij in een bericht op X, waarin hij ook zijn ontslagbrief aan premier Keir Starmer deelt. In die brief schrijft Healey dat hij niet had verwacht die ooit te moeten schrijven.
4 uur geledenBELFAST (ANP) - Twaalf agenten zijn gewond geraakt tijdens nieuwe nachtelijke rellen in Noord-Ierland. Ook zijn zestien personen opgepakt, meldt minister voor Noord-Ierland Hilary Benn volgens Britse media.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - De Zweedse regering trekt een omstreden plan in om kinderen vanaf dertien jaar te kunnen veroordelen tot gevangenisstraffen. Minister van Justitie Gunnar Strömmer erkent dat daar niet genoeg steun voor is in het parlement.
7 uur geleden