Britse koning Charles heeft vorm van kanker
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles (75) heeft een vorm van kanker. Dat schrijft Buckingham Palace maandag in een verklaring. De ziekte werd ontdekt tijdens een operatie voor een goedaardige prostaatvergroting, waaraan hij eind januari werd geholpen.
"Latere diagnostische tests hebben een vorm van kanker aan het licht gebracht", luidt de verklaring. De koning is maandag begonnen met behandelingen en legt in deze periode zijn werkzaamheden neer op advies van zijn artsen. Wel gaat hij door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
De koning laat weten dat hij zijn medisch team dankbaar is voor "hun snelle interventie". De vorst is volgens zijn paleis positief over zijn behandeling en kijkt ernaar uit om zo snel mogelijk weer zijn publieke taken te hervatten.
Begrip
Buckingham Palace meldt ook dat de koning ervoor koos om zijn diagnose te delen om speculatie te voorkomen. Ook wil hij het begrip vergroten voor iedereen over de hele wereld die door kanker wordt getroffen.
Koning Charles verliet de London Clinic op 29 januari na de operatie aan zijn prostaat.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
40 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
1 uur geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
3 uur geleden