Britse koning Charles heeft vorm van kanker
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles (75) heeft een vorm van kanker. Dat schrijft Buckingham Palace maandag in een verklaring. De ziekte werd ontdekt tijdens een operatie voor een goedaardige prostaatvergroting, waaraan hij eind januari werd geholpen.
"Latere diagnostische tests hebben een vorm van kanker aan het licht gebracht", luidt de verklaring. De koning is maandag begonnen met behandelingen en legt in deze periode zijn werkzaamheden neer op advies van zijn artsen. Wel gaat hij door met het uitvoeren van staatszaken en officieel papierwerk.
De koning laat weten dat hij zijn medisch team dankbaar is voor "hun snelle interventie". De vorst is volgens zijn paleis positief over zijn behandeling en kijkt ernaar uit om zo snel mogelijk weer zijn publieke taken te hervatten.
Begrip
Buckingham Palace meldt ook dat de koning ervoor koos om zijn diagnose te delen om speculatie te voorkomen. Ook wil hij het begrip vergroten voor iedereen over de hele wereld die door kanker wordt getroffen.
Koning Charles verliet de London Clinic op 29 januari na de operatie aan zijn prostaat.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.
3 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Via nog meer sancties, het uitsluiten van Russische sporters in de internationale sportwereld en Russen publiekelijk als schuldige aan te wijzen na een hybride aanval, wil de EU de druk op Rusland verder opvoeren. "Druk op Moskou is de snelste weg naar een einde aan de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
40 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft verontwaardigd gereageerd op het weren van supporters van de Israëlische voetbalclub Hapoel Beër Sjeva in Alkmaar. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dringt aan op het terugdraaien van dat besluit, schrijft nieuwssite The Times of Israel.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham stelt dat de verdachte situatie op de luchtmachtbasis RAF Fairford "hoogstwaarschijnlijk" is gecoördineerd in Iran. Het incident is "vrijwel zeker" aangestuurd door de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), aldus de premier in het parlement.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een top tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden op 20 november in Brussel. De top stond eerder gepland in de zomer, maar ging niet door omdat destijds premier Keir Starmer aftrad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU wil dat de VN-klimaattop van volgende maand een keerpunt moet worden voor de uitvoering van het klimaatakkoord van Parijs. Over die inzet zijn de EU-ministers die gaan over klimaat het maandag eens geworden in Luxemburg.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat "steeds duidelijker wordt dat Rusland niet bereid is in te stemmen met een door de Verenigde Staten voorgesteld energiebestand" en dat het buurland wil doorgaan met zijn aanvallen op Oekraïne. Hij verklaart dat Moskou maandag zes energievoorzieningen in Oekraïne heeft aangevallen en dat er 33 gewonden zijn gevallen.
2 uur geleden