Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

DUBAI (ANP/RTR) - De Britse koning Charles gaat dit jaar wel naar de klimaattop, meldt Buckingham Palace. Vorig jaar was hij er niet bij in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij kreeg het verzoek van de Britse regering om weg te blijven en deed dat ook.

De top COP28 vindt plaats in Dubai en begint eind deze maand. Charles heeft vaak aangegeven het klimaat belangrijk te vinden en was daarom als prins regelmatig aanwezig op klimaattoppen, voor het laatst in 2021 in het Verenigd Koninkrijk.

Dat Charles vorig jaar het verzoek had gekregen van de Britse regering om thuis te blijven zorgde voor ophef in het VK, omdat de indruk werd gewekt dat Downing Street beslissingen nam voor de koning. Paleisbronnen zeiden dat het idee dat de premier orders geeft aan de koning "belachelijk" is.

Charles was bij het begin van COP27, de top in Sharm-el-Sheikh, nog geen twee maanden koning.

Meer uit Buitenland

Ophef in Israël over rellen bij terugkeer Palestijns gezin

JERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.

29 minuten geleden
Rutte vraagt kalmte na waarschuwingen voor aanvalsplannen Rusland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.

36 minuten geleden
Ongeregeldheden bij Franse scholen op dag van scholierenprotest

LILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.

1 uur geleden
Amnesty meldt oorlogsmisdaden Mali: tientallen burgers gedood

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.

1 uur geleden
Estland beschuldigt Rusland van brandstichting bij dronefabrikant

TALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op infrastructuur in de regio

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.

2 uur geleden
Landen Sahel in zee met Russisch medium tegen 'imperialisme'

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.

2 uur geleden