Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop
DUBAI (ANP/RTR) - De Britse koning Charles gaat dit jaar wel naar de klimaattop, meldt Buckingham Palace. Vorig jaar was hij er niet bij in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij kreeg het verzoek van de Britse regering om weg te blijven en deed dat ook.
De top COP28 vindt plaats in Dubai en begint eind deze maand. Charles heeft vaak aangegeven het klimaat belangrijk te vinden en was daarom als prins regelmatig aanwezig op klimaattoppen, voor het laatst in 2021 in het Verenigd Koninkrijk.
Dat Charles vorig jaar het verzoek had gekregen van de Britse regering om thuis te blijven zorgde voor ophef in het VK, omdat de indruk werd gewekt dat Downing Street beslissingen nam voor de koning. Paleisbronnen zeiden dat het idee dat de premier orders geeft aan de koning "belachelijk" is.
Charles was bij het begin van COP27, de top in Sharm-el-Sheikh, nog geen twee maanden koning.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
5 minuten geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
8 minuten geledenPORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zondagavond dineert met Dario Amodei, de topman van AI-bedrijf Anthropic. Amodei is één van de prominenten uit de AI-wereld die oproepen de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te vertragen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.
10 uur geledenLOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.
11 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.
12 uur geleden