Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

DUBAI (ANP/RTR) - De Britse koning Charles gaat dit jaar wel naar de klimaattop, meldt Buckingham Palace. Vorig jaar was hij er niet bij in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij kreeg het verzoek van de Britse regering om weg te blijven en deed dat ook.

De top COP28 vindt plaats in Dubai en begint eind deze maand. Charles heeft vaak aangegeven het klimaat belangrijk te vinden en was daarom als prins regelmatig aanwezig op klimaattoppen, voor het laatst in 2021 in het Verenigd Koninkrijk.

Dat Charles vorig jaar het verzoek had gekregen van de Britse regering om thuis te blijven zorgde voor ophef in het VK, omdat de indruk werd gewekt dat Downing Street beslissingen nam voor de koning. Paleisbronnen zeiden dat het idee dat de premier orders geeft aan de koning "belachelijk" is.

Charles was bij het begin van COP27, de top in Sharm-el-Sheikh, nog geen twee maanden koning.

Meer uit Buitenland

Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

29 minuten geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.

31 minuten geleden
Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

1 uur geleden
Krant: verdachte moord Kirk lijkt aanslag online te bekennen

WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.

1 uur geleden
Trump tekent bevel om Nationale Garde naar Memphis te sturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.

3 uur geleden
België koopt voor bijna half miljard aan Amerikaanse raketten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.

4 uur geleden
Israël vernietigt hoogste woontoren van Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.

5 uur geleden