Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop

DUBAI (ANP/RTR) - De Britse koning Charles gaat dit jaar wel naar de klimaattop, meldt Buckingham Palace. Vorig jaar was hij er niet bij in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij kreeg het verzoek van de Britse regering om weg te blijven en deed dat ook.

De top COP28 vindt plaats in Dubai en begint eind deze maand. Charles heeft vaak aangegeven het klimaat belangrijk te vinden en was daarom als prins regelmatig aanwezig op klimaattoppen, voor het laatst in 2021 in het Verenigd Koninkrijk.

Dat Charles vorig jaar het verzoek had gekregen van de Britse regering om thuis te blijven zorgde voor ophef in het VK, omdat de indruk werd gewekt dat Downing Street beslissingen nam voor de koning. Paleisbronnen zeiden dat het idee dat de premier orders geeft aan de koning "belachelijk" is.

Charles was bij het begin van COP27, de top in Sharm-el-Sheikh, nog geen twee maanden koning.

Meer uit Buitenland

Zeker 30 doden door bendegeweld nabij hoofdstad Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Hooggerechtshof VS: Trump mag stemmen per post wel beperken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.

1 uur geleden
Gewonden en schade door tornado in Zuid-Frankrijk

POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.

4 uur geleden
Iran zegt plan voor twee jaar te hebben tegen sancties VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.

4 uur geleden
Spanje vraagt EU om noodfinanciering voor migrantencrisis Ceuta

MADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.

6 uur geleden
VS nemen vergaande economische maatregelen tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.

6 uur geleden
Nieuwe Colombiaanse president beveelt deportatie van migranten

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de immigratiedienst opgedragen om te beginnen met de deportatie van migranten. Het gaat in eerste instantie om ongedocumenteerden die zijn veroordeeld voor een misdaad; later gaat het om iedereen zonder legale verblijfsstatus.

6 uur geleden