Britse koning Charles dit jaar wel naar klimaattop
DUBAI (ANP/RTR) - De Britse koning Charles gaat dit jaar wel naar de klimaattop, meldt Buckingham Palace. Vorig jaar was hij er niet bij in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij kreeg het verzoek van de Britse regering om weg te blijven en deed dat ook.
De top COP28 vindt plaats in Dubai en begint eind deze maand. Charles heeft vaak aangegeven het klimaat belangrijk te vinden en was daarom als prins regelmatig aanwezig op klimaattoppen, voor het laatst in 2021 in het Verenigd Koninkrijk.
Dat Charles vorig jaar het verzoek had gekregen van de Britse regering om thuis te blijven zorgde voor ophef in het VK, omdat de indruk werd gewekt dat Downing Street beslissingen nam voor de koning. Paleisbronnen zeiden dat het idee dat de premier orders geeft aan de koning "belachelijk" is.
Charles was bij het begin van COP27, de top in Sharm-el-Sheikh, nog geen twee maanden koning.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
23 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
41 minuten geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
42 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
2 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
2 uur geledenPRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
4 uur geleden