
Britse kinderen krijgen niet allemaal coronavaccinatie
LONDEN (ANP/RTR) - Niet alle Britse kinderen kunnen een vaccinatie tegen het coronavirus krijgen. Alleen minderjarigen met onderliggende gezondheidsrisico's of die samenwonen met zo iemand komen in aanmerking voor een inenting.
Staatssecretaris van Inentingen Nadhim Zahawi zei in een persconferentie dat niet alle kinderen zich kunnen aanmelden voor een prik, omdat het Britse vaccinatiecomité (JCVI) dat niet heeft geadviseerd. Volgens het JCVI hebben gezonde kinderen minimaal voordeel bij een inenting, vooral omdat ze er bijna nooit ernstig ziek van worden.
Zahawi maakte ook een uitzondering bekend voor mensen die thuis moeten blijven na contact met een besmet persoon. Mensen die al twee inentingen tegen het coronavirus hebben gehad en een "belangrijke baan" hebben, hoeven niet in thuisquarantaine. Het gaat om bijvoorbeeld luchtverkeersleiders, zij moeten buiten hun werk om wel in zelfisolatie. Of de uitzondering ook geldt voor premier Boris Johnson, die thuis moet blijven na contact met een besmet persoon, is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.
15 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.
17 uur geleden