Britse kemphanen willen betere sfeer
MANCHESTER (ANP) - Premier Boris Johnson en oppositieleider Jeremy Corbyn hebben elkaar tijdens een tv-debat op aandringen van een vragensteller in het publiek en van de presentator vriendelijk de hand geschud. Beiden waren het er in ieder geval over eens dat de sfeer in het politieke debat beter moet worden. Het handen schudden volgde op een klacht van iemand uit publiek over de gemeenheid in de politiek.
De Conservatieve Johnson is een fel voorstander van het vertrek uit de Europese Unie en een economisch liberaal. De socialistische Corbyn wil een meer sturende overheid en wordt zelfs in eigen gelederen gezien als uiterst links. Hij staat ambivalent tegenover de voorgenomen brexit die de oorzaak vormt van de vervroegde verkiezingen van 12 december.
Johnson betoogde opnieuw dat hij de enige is die de brexit snel kan regelen. Hij zei dat het voor eind volgend al helemaal duidelijk kan zijn hoe de toekomstige relatie tussen zijn land en de EU eruit gaat zien. De brexit heeft hij op 31 januari gepland.
Het was het eerste televisiedebat tussen de twee in de aanloop naar de stembusgang in december. De leiders van de pro-Europese Liberaal-Democraten, Jo Swinson, en van de pro-Europese Schotse Nationale Partij, Nicola Sturgeon, hebben vergeefs bij de rechter geprobeerd ook aan het debat te mogen deelnemen.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
57 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
10 uur geleden