Britse kemphanen willen betere sfeer
MANCHESTER (ANP) - Premier Boris Johnson en oppositieleider Jeremy Corbyn hebben elkaar tijdens een tv-debat op aandringen van een vragensteller in het publiek en van de presentator vriendelijk de hand geschud. Beiden waren het er in ieder geval over eens dat de sfeer in het politieke debat beter moet worden. Het handen schudden volgde op een klacht van iemand uit publiek over de gemeenheid in de politiek.
De Conservatieve Johnson is een fel voorstander van het vertrek uit de Europese Unie en een economisch liberaal. De socialistische Corbyn wil een meer sturende overheid en wordt zelfs in eigen gelederen gezien als uiterst links. Hij staat ambivalent tegenover de voorgenomen brexit die de oorzaak vormt van de vervroegde verkiezingen van 12 december.
Johnson betoogde opnieuw dat hij de enige is die de brexit snel kan regelen. Hij zei dat het voor eind volgend al helemaal duidelijk kan zijn hoe de toekomstige relatie tussen zijn land en de EU eruit gaat zien. De brexit heeft hij op 31 januari gepland.
Het was het eerste televisiedebat tussen de twee in de aanloop naar de stembusgang in december. De leiders van de pro-Europese Liberaal-Democraten, Jo Swinson, en van de pro-Europese Schotse Nationale Partij, Nicola Sturgeon, hebben vergeefs bij de rechter geprobeerd ook aan het debat te mogen deelnemen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
1 uur geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
10 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
10 uur geleden