Britse kemphanen willen betere sfeer
MANCHESTER (ANP) - Premier Boris Johnson en oppositieleider Jeremy Corbyn hebben elkaar tijdens een tv-debat op aandringen van een vragensteller in het publiek en van de presentator vriendelijk de hand geschud. Beiden waren het er in ieder geval over eens dat de sfeer in het politieke debat beter moet worden. Het handen schudden volgde op een klacht van iemand uit publiek over de gemeenheid in de politiek.
De Conservatieve Johnson is een fel voorstander van het vertrek uit de Europese Unie en een economisch liberaal. De socialistische Corbyn wil een meer sturende overheid en wordt zelfs in eigen gelederen gezien als uiterst links. Hij staat ambivalent tegenover de voorgenomen brexit die de oorzaak vormt van de vervroegde verkiezingen van 12 december.
Johnson betoogde opnieuw dat hij de enige is die de brexit snel kan regelen. Hij zei dat het voor eind volgend al helemaal duidelijk kan zijn hoe de toekomstige relatie tussen zijn land en de EU eruit gaat zien. De brexit heeft hij op 31 januari gepland.
Het was het eerste televisiedebat tussen de twee in de aanloop naar de stembusgang in december. De leiders van de pro-Europese Liberaal-Democraten, Jo Swinson, en van de pro-Europese Schotse Nationale Partij, Nicola Sturgeon, hebben vergeefs bij de rechter geprobeerd ook aan het debat te mogen deelnemen.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP/AFP) - Een 46-jarige Amerikaan is woensdag met een dodelijke injectie geëxecuteerd. Het is de eerste executie sinds de mislukte executie van Christa Pike in Tennessee, een week eerder.
9 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP) - Margaret Hamilton, de baanbrekende onderzoekster die hielp het vakgebied software-engineering te creëren en wier code de Apollo-astronauten van NASA op de maan liet landen, is overleden. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Ze werd 90 jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) enkele dagen geleden opdracht gegeven de voorbereidingen af te ronden om de grootschalige gevechtsoperaties in Iran te hervatten, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen Axios.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De wereldwijde soortenrijkdom blijft "in een alarmerend tempo" achteruitgaan, concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF) in een nieuwe editie van het Living Planet Report. In ruim een halve eeuw zijn populaties wilde dieren gemiddeld met 73 procent ingekrompen. Toch ziet het WWF ook hoopvolle ontwikkelingen.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.
6 uur geleden