Britse inlichtingendienst: Oekraïense troepen rukken verder op
KIEV (ANP/DPA) - Oekraïense strijdkrachten boeken vorderingen in hun tegenoffensief tegen Russische troepen, melden Britse inlichtingenbronnen. Een deel van de Oekraïense troepen is tot 50 kilometer opgeschoten in eerder door Rusland bezet gebied in het zuiden van de regio Charkov, aldus een Brits rapport.
De Russische troepen stonden zowel aan de noordelijke als aan de zuidelijke flanken van het conflict onder druk.
Vrijdag vertelde president Volodimir Zelenski dat de Oekraïense troepen meer dan dertig steden en dorpen in de Oost-Oekraïense regio Kharkiv hadden heroverd. "We nemen geleidelijk de controle over van nieuwe nederzettingen," zei hij. "Overal brengen we de Oekraïense vlag en bescherming voor ons volk terug."
Donbas-regio
Hij zei verder dat in de Donbas-regio in Oost-Oekraïne en in het zuiden van het land nog steeds "hevige gevechten" plaatsvinden.
De oorlog in Oekraïne woedt al sinds de Russische invasie op 24 februari. Oekraïne krijgt sindsdien miljarden dollars aan militaire hulp van westerse landen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
17 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn meerdere doden gevallen, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad Vitali Klytsjko. De politie heeft de man achtervolgd in een supermarkt, waar schoten worden gemeld.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
3 uur geleden