Britse inlichtingendienst: Oekraïense troepen rukken verder op
KIEV (ANP/DPA) - Oekraïense strijdkrachten boeken vorderingen in hun tegenoffensief tegen Russische troepen, melden Britse inlichtingenbronnen. Een deel van de Oekraïense troepen is tot 50 kilometer opgeschoten in eerder door Rusland bezet gebied in het zuiden van de regio Charkov, aldus een Brits rapport.
De Russische troepen stonden zowel aan de noordelijke als aan de zuidelijke flanken van het conflict onder druk.
Vrijdag vertelde president Volodimir Zelenski dat de Oekraïense troepen meer dan dertig steden en dorpen in de Oost-Oekraïense regio Kharkiv hadden heroverd. "We nemen geleidelijk de controle over van nieuwe nederzettingen," zei hij. "Overal brengen we de Oekraïense vlag en bescherming voor ons volk terug."
Donbas-regio
Hij zei verder dat in de Donbas-regio in Oost-Oekraïne en in het zuiden van het land nog steeds "hevige gevechten" plaatsvinden.
De oorlog in Oekraïne woedt al sinds de Russische invasie op 24 februari. Oekraïne krijgt sindsdien miljarden dollars aan militaire hulp van westerse landen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
14 uur geleden