Britse inlichtingendienst: Oekraïense troepen rukken verder op
KIEV (ANP/DPA) - Oekraïense strijdkrachten boeken vorderingen in hun tegenoffensief tegen Russische troepen, melden Britse inlichtingenbronnen. Een deel van de Oekraïense troepen is tot 50 kilometer opgeschoten in eerder door Rusland bezet gebied in het zuiden van de regio Charkov, aldus een Brits rapport.
De Russische troepen stonden zowel aan de noordelijke als aan de zuidelijke flanken van het conflict onder druk.
Vrijdag vertelde president Volodimir Zelenski dat de Oekraïense troepen meer dan dertig steden en dorpen in de Oost-Oekraïense regio Kharkiv hadden heroverd. "We nemen geleidelijk de controle over van nieuwe nederzettingen," zei hij. "Overal brengen we de Oekraïense vlag en bescherming voor ons volk terug."
Donbas-regio
Hij zei verder dat in de Donbas-regio in Oost-Oekraïne en in het zuiden van het land nog steeds "hevige gevechten" plaatsvinden.
De oorlog in Oekraïne woedt al sinds de Russische invasie op 24 februari. Oekraïne krijgt sindsdien miljarden dollars aan militaire hulp van westerse landen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.
46 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.
3 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het overleg tussen de Russische president Vladimir Poetin en de twee onderhandelaars van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump is afgelopen, meldt het Kremlin. De gesprekken met gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner hebben bijna vijf uur geduurd.
5 uur geleden