Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie tegen verwachting economen in gestegen

Britse inflatie tegen verwachting economen in gestegen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand onverwachts gestegen tot 10,4 procent, meldt het Britse statistiekbureau ONS. In januari was dat nog 10,1 procent. Economen gingen juist uit van een daling tot onder de 10 procent.

Hierdoor komt de koopkracht van de Britten verder onder druk te staan, omdat de lonen in het Verenigd Koninkrijk veel minder hard stijgen. De oplopende inflatie is ook een tegenvaller voor minister Jeremy Hunt van Financiën. Hij wil de inflatie dit jaar ruimschoots laten halveren, de staatsschuld terugdringen en de economie weer laten groeien. Hunt voorzag eerder deze maand dat de Britse inflatie aan het eind van dit jaar minder dan 3 procent bedraagt.

Door de torenhoge inflatie, die in het VK ook nog hoger is dan in veel andere landen, zijn veel Britten in de financiële problemen beland. In het land wordt dan ook al maandenlang geregeld gestaakt door allerlei beroepsgroepen die een hoger salaris willen.

De Bank of England maakt donderdag bekend of de rente opnieuw wordt verhoogd om de inflatie te beteugelen. Dat zou de elfde renteverhoging op rij zijn.

Meer uit Financieel

Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

1 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

3 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

3 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

3 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

4 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

4 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

5 uur geleden