Britse inflatie tegen verwachting economen in gestegen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand onverwachts gestegen tot 10,4 procent, meldt het Britse statistiekbureau ONS. In januari was dat nog 10,1 procent. Economen gingen juist uit van een daling tot onder de 10 procent.
Hierdoor komt de koopkracht van de Britten verder onder druk te staan, omdat de lonen in het Verenigd Koninkrijk veel minder hard stijgen. De oplopende inflatie is ook een tegenvaller voor minister Jeremy Hunt van Financiën. Hij wil de inflatie dit jaar ruimschoots laten halveren, de staatsschuld terugdringen en de economie weer laten groeien. Hunt voorzag eerder deze maand dat de Britse inflatie aan het eind van dit jaar minder dan 3 procent bedraagt.
Door de torenhoge inflatie, die in het VK ook nog hoger is dan in veel andere landen, zijn veel Britten in de financiële problemen beland. In het land wordt dan ook al maandenlang geregeld gestaakt door allerlei beroepsgroepen die een hoger salaris willen.
De Bank of England maakt donderdag bekend of de rente opnieuw wordt verhoogd om de inflatie te beteugelen. Dat zou de elfde renteverhoging op rij zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
4 uur geleden