Britse inflatie stijgt in januari
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse inflatie is in januari sterker gestegen dan verwacht. Op jaarbasis kwam de geldontwaarding uit op 1,8 procent, meldde het Office voor National Statistics. Vooral de prijzen van energie, benzine en vliegtickets stuwden de inflatie.
De stijging van de inflatie is waarschijnlijk maar tijdelijk. De toename van de prijzen van gas en elektriciteit was deels veroorzaakt door een daling vorig jaar. Toen werden limieten op de energieprijzen van kracht die door de toezichthouder waren ingesteld. De prijzen van vliegtuigtickets daalden vorig jaar harder dan begin dit jaar, terwijl brandstof voor auto's bijna 2 procent duurder werd.
Kenners verwachten dat de inflatie weer wegzakt en de komende twee jaar nog onder de 2 procent blijft. Dat doel heeft de Bank of England gesteld voordat de rente omhoog kan. Overigens wordt er in het Verenigd Koninkrijk eerder rekening gehouden met een renteverlaging dan een stijging.
Meer uit Financieel
SEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.
45 minuten geledenCHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
12 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
12 uur geleden