
Britse inflatie neemt af tot laagste niveau in twee jaar
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand sterker dan verwacht afgenomen tot het laagste niveau in twee jaar. Het dagelijks leven werd in het Verenigd Koninkrijk 4,6 procent duurder in oktober vergeleken met een jaar eerder, meldde het Britse statistiekbureau ONS. In september bedroeg de inflatie nog 6,7 procent.
Economen hadden gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in oktober met 4,8 procent. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie niet worden meegenomen, nam af tot 5,7 procent, van 6,1 procent in september.
De afkoelende inflatie is goed nieuws voor de Britse premier Rishi Sunak. Hij beloofde de prijsgroei dit jaar te halveren ten opzichte van het piekniveau in 2022, vóór de verwachte verkiezingen in 2024. Volgens recente opiniepeilingen dreigt zijn Conservatieve Partij die waarschijnlijk te gaan verliezen.
In een reactie op de nieuwe inflatiecijfers verklaarde Sunak dat zijn regering "op koers moet blijven" om de inflatie verder terug te dringen. "Hoewel het goed nieuws is dat de prijzen niet langer zo hard stijgen, weten we dat veel mensen het nog altijd moeilijk hebben. Daarom moeten we op koers blijven om de inflatie weer helemaal terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
6 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
9 uur geleden