Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is in oktober opgelopen tot het hoogste niveau in tien jaar. Consumenten in het Verenigd Koninkrijk waren gemiddeld 4,2 procent duurder uit voor goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar geleden. Vooral aan elektriciteit, gas en andere brandstoffen zoals benzine moest flink meer worden uitgegeven.

In september bedroeg de inflatie nog 3,1 procent en economen hadden voor oktober gemiddeld gerekend op een toename tot 3,9 procent. De Bank of England (BoE) hanteert een inflatiedoelstelling van 2 procent.

Het nieuwe inflatiecijfer zet de Britse centrale bank verder onder druk om zijn steunmaatregelen voor de economie af te bouwen om de prijsstijgingen te beteugelen. Begin november liet de BoE de rente nog ongewijzigd ondanks de hoge inflatie. Op de financiële markten werd juist rekening gehouden met een renteverhoging.

Opschroeven rentetarief

Kenners verwachten nu dat het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk bij de beleidsvergadering op 16 december zal worden opgeschroefd. Het zou de eerste renteverhoging zijn van een grote belangrijke centrale bank sinds het begin van de coronacrisis. In de eurozone wordt tot en met volgend jaar nog geen renteverhoging voorzien en de Amerikaanse Federal Reserve zal de rente naar verwachting op z'n vroegst pas na de zomer van 2022 verhogen.

Gouverneur Andrew Bailey van de BoE verklaarde maandag nog "zeer ongerust" te zijn over de inflatievooruitzichten en dat de beleidsmakers van de centrale bank eerder deze maand heel dicht bij een renteverhoging waren.

Meer uit Financieel

Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

10 uur geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

12 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

14 uur geleden
Brussel wil regels over omvang banken in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.

15 uur geleden
Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

16 uur geleden
CNV maakt zich grote zorgen om reorganisatie bij vervoerder Qbuzz

UTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.

16 uur geleden
Franse kansspelautoriteit blokkeert toegang tot Polymarket

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.

16 uur geleden