Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is in oktober opgelopen tot het hoogste niveau in tien jaar. Consumenten in het Verenigd Koninkrijk waren gemiddeld 4,2 procent duurder uit voor goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar geleden. Vooral aan elektriciteit, gas en andere brandstoffen zoals benzine moest flink meer worden uitgegeven.

In september bedroeg de inflatie nog 3,1 procent en economen hadden voor oktober gemiddeld gerekend op een toename tot 3,9 procent. De Bank of England (BoE) hanteert een inflatiedoelstelling van 2 procent.

Het nieuwe inflatiecijfer zet de Britse centrale bank verder onder druk om zijn steunmaatregelen voor de economie af te bouwen om de prijsstijgingen te beteugelen. Begin november liet de BoE de rente nog ongewijzigd ondanks de hoge inflatie. Op de financiƫle markten werd juist rekening gehouden met een renteverhoging.

Opschroeven rentetarief

Kenners verwachten nu dat het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk bij de beleidsvergadering op 16 december zal worden opgeschroefd. Het zou de eerste renteverhoging zijn van een grote belangrijke centrale bank sinds het begin van de coronacrisis. In de eurozone wordt tot en met volgend jaar nog geen renteverhoging voorzien en de Amerikaanse Federal Reserve zal de rente naar verwachting op z'n vroegst pas na de zomer van 2022 verhogen.

Gouverneur Andrew Bailey van de BoE verklaarde maandag nog "zeer ongerust" te zijn over de inflatievooruitzichten en dat de beleidsmakers van de centrale bank eerder deze maand heel dicht bij een renteverhoging waren.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

4 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

4 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

6 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

7 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

8 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

9 uur geleden