Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

Britse inflatie loopt op tot hoogste niveau in tien jaar

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is in oktober opgelopen tot het hoogste niveau in tien jaar. Consumenten in het Verenigd Koninkrijk waren gemiddeld 4,2 procent duurder uit voor goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar geleden. Vooral aan elektriciteit, gas en andere brandstoffen zoals benzine moest flink meer worden uitgegeven.

In september bedroeg de inflatie nog 3,1 procent en economen hadden voor oktober gemiddeld gerekend op een toename tot 3,9 procent. De Bank of England (BoE) hanteert een inflatiedoelstelling van 2 procent.

Het nieuwe inflatiecijfer zet de Britse centrale bank verder onder druk om zijn steunmaatregelen voor de economie af te bouwen om de prijsstijgingen te beteugelen. Begin november liet de BoE de rente nog ongewijzigd ondanks de hoge inflatie. Op de financiële markten werd juist rekening gehouden met een renteverhoging.

Opschroeven rentetarief

Kenners verwachten nu dat het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk bij de beleidsvergadering op 16 december zal worden opgeschroefd. Het zou de eerste renteverhoging zijn van een grote belangrijke centrale bank sinds het begin van de coronacrisis. In de eurozone wordt tot en met volgend jaar nog geen renteverhoging voorzien en de Amerikaanse Federal Reserve zal de rente naar verwachting op z'n vroegst pas na de zomer van 2022 verhogen.

Gouverneur Andrew Bailey van de BoE verklaarde maandag nog "zeer ongerust" te zijn over de inflatievooruitzichten en dat de beleidsmakers van de centrale bank eerder deze maand heel dicht bij een renteverhoging waren.

Meer uit Financieel

EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

4 minuten geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

8 minuten geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

25 minuten geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

1 uur geleden
Baksteenfabrikanten mogen samen statiegeldsysteem opzetten

DEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.

2 uur geleden
ECB-president ziet beperkte impact op inflatie van heffingen VS

DAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

3 uur geleden