Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand onverwachts iets afgekoeld. Het dagelijks leven werd in het Verenigd Koninkrijk 6,7 procent duurder in augustus vergeleken met een jaar eerder, meldde het Britse statistiekbureau ONS. In juli bedroeg de inflatie 6,8 procent.

Economen hadden gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in augustus met 7 procent. Dat kwam met name doordat ze ervan uitgingen dat de hogere brandstofprijzen en een verhoging van de belasting op alcoholische dranken de inflatie voor het eerst sinds februari weer zouden aanjagen.

Ook de Bank of England, die donderdag vergadert over de rente, zei vorige maand dat de inflatie naar verwachting in augustus zou stijgen tot 7,1 procent. Voor oktober rekent de centrale bank op een scherpe daling van de inflatie tot ongeveer 5 procent. Dat is echter nog steeds meer dan het dubbele van de doelstelling van 2 procent.

Kerninflatie

De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie niet worden meegenomen, nam in augustus af tot 6,2 procent, van 6,9 procent in juli. Economen hadden voor dit cijfer gerekend op een kleine afname tot 6,8 procent.

Hoewel de Britse inflatie in de afgelopen maanden wat is afgenomen, stijgen de prijzen nog altijd flink en worden veel huishoudens in het land hard geraakt door de hogere kosten voor levensonderhoud. De prijsstijgingen in het land liggen ook nog altijd flink hoger dan in andere grote economieën zoals de eurozone en de Verenigde Staten.

Rente

De Bank of England heeft de rente al fors verhoogd om de inflatie aan te pakken. Economen verwachten dat de centrale bank de rente donderdag voor de vijftiende keer op rij zal opschroeven, van 5,25 procent naar 5,5 procent. Op de financiële markten wordt wel gehoopt dat het de laatste verhoging zal zijn.

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt verklaarde dat de daling van de inflatie laat zien dat het plan van de regering om de prijsstijgingen aan te pakken "werkt". Wel benadrukte hij dat de inflatie nog steeds te hoog is en dat de regering moet vasthouden aan het plan om de inflatie te halveren om de druk op gezinnen en bedrijven te verlichten.

Meer uit Financieel

Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

19 minuten geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

47 minuten geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

1 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

2 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

2 uur geleden
Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

3 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

4 uur geleden