Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand onverwachts iets afgekoeld. Het dagelijks leven werd in het Verenigd Koninkrijk 6,7 procent duurder in augustus vergeleken met een jaar eerder, meldde het Britse statistiekbureau ONS. In juli bedroeg de inflatie 6,8 procent.

Economen hadden gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in augustus met 7 procent. Dat kwam met name doordat ze ervan uitgingen dat de hogere brandstofprijzen en een verhoging van de belasting op alcoholische dranken de inflatie voor het eerst sinds februari weer zouden aanjagen.

Ook de Bank of England, die donderdag vergadert over de rente, zei vorige maand dat de inflatie naar verwachting in augustus zou stijgen tot 7,1 procent. Voor oktober rekent de centrale bank op een scherpe daling van de inflatie tot ongeveer 5 procent. Dat is echter nog steeds meer dan het dubbele van de doelstelling van 2 procent.

Kerninflatie

De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie niet worden meegenomen, nam in augustus af tot 6,2 procent, van 6,9 procent in juli. Economen hadden voor dit cijfer gerekend op een kleine afname tot 6,8 procent.

Hoewel de Britse inflatie in de afgelopen maanden wat is afgenomen, stijgen de prijzen nog altijd flink en worden veel huishoudens in het land hard geraakt door de hogere kosten voor levensonderhoud. De prijsstijgingen in het land liggen ook nog altijd flink hoger dan in andere grote economieën zoals de eurozone en de Verenigde Staten.

Rente

De Bank of England heeft de rente al fors verhoogd om de inflatie aan te pakken. Economen verwachten dat de centrale bank de rente donderdag voor de vijftiende keer op rij zal opschroeven, van 5,25 procent naar 5,5 procent. Op de financiële markten wordt wel gehoopt dat het de laatste verhoging zal zijn.

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt verklaarde dat de daling van de inflatie laat zien dat het plan van de regering om de prijsstijgingen aan te pakken "werkt". Wel benadrukte hij dat de inflatie nog steeds te hoog is en dat de regering moet vasthouden aan het plan om de inflatie te halveren om de druk op gezinnen en bedrijven te verlichten.

Meer uit Financieel

Herstel staalindustrie leidt tot meer kolen via Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.

26 minuten geleden
Odido komt via miljardendeal volledig in handen van Apax

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.

27 minuten geleden
Taiwan wil export AI-chips naar China beperken om handelsdeal VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.

30 minuten geleden
Italiaans vliegverkeer verstoord door technisch probleem

ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.

1 uur geleden
Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

2 uur geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

2 uur geleden
Ook vrijdag nog lege schappen bij Albert Heijns om cyberincident

DEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.

3 uur geleden