Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

Britse inflatie koelt onverwachts iets af

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse inflatie is vorige maand onverwachts iets afgekoeld. Het dagelijks leven werd in het Verenigd Koninkrijk 6,7 procent duurder in augustus vergeleken met een jaar eerder, meldde het Britse statistiekbureau ONS. In juli bedroeg de inflatie 6,8 procent.

Economen hadden gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in augustus met 7 procent. Dat kwam met name doordat ze ervan uitgingen dat de hogere brandstofprijzen en een verhoging van de belasting op alcoholische dranken de inflatie voor het eerst sinds februari weer zouden aanjagen.

Ook de Bank of England, die donderdag vergadert over de rente, zei vorige maand dat de inflatie naar verwachting in augustus zou stijgen tot 7,1 procent. Voor oktober rekent de centrale bank op een scherpe daling van de inflatie tot ongeveer 5 procent. Dat is echter nog steeds meer dan het dubbele van de doelstelling van 2 procent.

Kerninflatie

De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie niet worden meegenomen, nam in augustus af tot 6,2 procent, van 6,9 procent in juli. Economen hadden voor dit cijfer gerekend op een kleine afname tot 6,8 procent.

Hoewel de Britse inflatie in de afgelopen maanden wat is afgenomen, stijgen de prijzen nog altijd flink en worden veel huishoudens in het land hard geraakt door de hogere kosten voor levensonderhoud. De prijsstijgingen in het land liggen ook nog altijd flink hoger dan in andere grote economieën zoals de eurozone en de Verenigde Staten.

Rente

De Bank of England heeft de rente al fors verhoogd om de inflatie aan te pakken. Economen verwachten dat de centrale bank de rente donderdag voor de vijftiende keer op rij zal opschroeven, van 5,25 procent naar 5,5 procent. Op de financiële markten wordt wel gehoopt dat het de laatste verhoging zal zijn.

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt verklaarde dat de daling van de inflatie laat zien dat het plan van de regering om de prijsstijgingen aan te pakken "werkt". Wel benadrukte hij dat de inflatie nog steeds te hoog is en dat de regering moet vasthouden aan het plan om de inflatie te halveren om de druk op gezinnen en bedrijven te verlichten.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

38 minuten geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

54 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

9 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

10 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

11 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

13 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

13 uur geleden