Britse Henderson nieuwe leidster in Giro na ritwinst
APRICA (ANP) - De Britse wielrenster Anna Henderson heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen gewonnen. Het was een rit van Clusone naar Aprica met een aankomst bergop. De 26-jarige renster van Lidl-Trek versloeg in de sprint haar Franse medevluchtster Dilyxine Miermont. Kort achter het tweetal sprintte de Italiaanse Soraya Paladin naar de derde plaats.
Henderson nam dankzij bonificatieseconden de roze leiderstrui over van de Zwitserse Marlen Reusser. Yara Kastelijn was op de negende plaats de beste Nederlandse renster van de dag. Anna van der Breggen finishte ook in de eerste achtervolgende groep. De Zwolse van SD Worx - Protime bleef vierde in het klassement achter Henderson, Reusser en de Italiaanse Elisa Longo Borghini.
Henderson was er ruim voor de slotklim met Miermont vandoor gegaan. De Britse was zondag zesde in de openingstijdrit en gold als een gevaar voor Reusser. "We zijn hier met de ploeg voor ritzeges en ik heb vandaag mijn kans gekregen en gegrepen", vertelde ze in het flashinterview. "Aan de voet hadden we nog twee minuten voorsprong. Toen dacht ik wel dat we voorop konden blijven. Het is ongelooflijk dat ik hier win en nu ook leider ben. Ik had nog nooit een rit in een grote ronde gewonnen."
Klim
Op de niet al te steile klim, met af en toe een vlak stuk, leidde Reusser zelf de achtervolging, waarna de ploeg UAE Team ADQ (Longo Borghini) zich op kop zette. Het tweetal had 2 kilometer voor de finish nog een voorsprong van een halve minuut en hield stand.
Dinsdag volgt een rit van Vezza d'Oglio naar Trento met een zware klim in het begin.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
49 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
9 uur geleden