Britse gezondheidsminister Hancock stapt op na breken coronaregels
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Gezondheid Matt Hancock stapt op vanwege een rel rond het breken van de coronaregels. Op foto's was te zien hoe Hancock zoende met een adviseur, terwijl zij niet tot zijn huishouden behoort. Ook zou hij haar zelf hebben aangesteld als topadviseur, maar het was niet bekend dat zij een affaire met elkaar hadden.
Downing Street, het kantoor van premier Boris Johnson, maakte het opstappen bekend. De premier zei eerder dat de zaak was afgedaan nadat Hancock zijn excuses had aangeboden, maar de oppositie en de Britse pers waren het daar niet mee eens. De zaak ligt extra gevoelig omdat de minister een van de gezichten is van het Britse coronabeleid. Dit schandaal nam alle geloofwaardigheid van de regering weg, stellen de media.
"We zijn het aan de burgers, die zoveel opofferingen hebben gebracht tijdens de pandemie, verplicht om eerlijk te zijn als we een fout hebben begaan, zoals ik nu heb gedaan", schreef Hancock in een brief aan de premier.
Johnson
Johnson zei in een eerste reactie dat het hem speet dat Hancock is opgestapt. "Je kan enorm trots zijn op wat je hebt bereikt. Ik ben dankbaar voor de steun en ik geloof dat jouw bijdrage nog lang niet voorbij is."
Hancock zei vorig jaar nog dat het terecht was dat een belangrijke adviseur die zijn minnares thuis had uitgenodigd opstapte. De minister zei toen dat de coronaregels "voor iedereen gelden" en "bloedserieus" genomen moeten worden. Hancock concludeerde dat de wetenschapper na een dergelijke overtreding uiteraard niet meer verder kon in zijn oude rol als topadviseur.
Meer uit Buitenland
PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.
1 uur geledenMERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.
3 uur geleden