Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse gezondheidsminister blij met tempo vaccinaties

Britse gezondheidsminister blij met tempo vaccinaties

LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsminister Matt Hancock is blij met het tempo van de vaccinaties in het land en stelt vast dat de eerste fase met succes is afgerond. Iedereen ouder dan 70 jaar heeft een inenting aangeboden gekregen en 90 procent heeft positief op het aanbod gereageerd. Het land gaat nu over op de tweede fase van het vaccinatieprogramma voor de leeftijdsgroep van 65 tot en met 70 jaar.

Ook de meesten uit de andere doelgroepen van fase één zijn ingeënt. Het zijn sociaal werkers, medewerkers in de gezondheidsinstellingen en ander personeel van de Nationale Gezondheidsdienst (NHS). Hancock noemde het "een mijlpaal op weg naar vrijheid voor ons allen". Premier Boris Johnson sprak in het weekend van 15 miljoen inentingen die sneller dan verwacht zijn toegediend terwijl het aantal nieuwe gevallen van besmetting aanzienlijk daalt. Hancock gaat zich nu op 32 miljoen vaccinaties in tien weken tijd richten.

Johnsons regering overlegt over versoepeling van de coronamaatregelen. Britse media zien al over enkele weken de mogelijkheid dat winkels weer opengaan en beperkingen van de bewegingsvrijheid en de sociale contacten kunnen worden versoepeld. Ze gaan ervan uit dat onder bepaalde omstandigheden families weer bij elkaar kunnen komen voor Pasen dat dit jaar op 4 april valt.

Meer uit Buitenland

Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

54 minuten geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

59 minuten geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

2 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

3 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

8 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

10 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

11 uur geleden