Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse geheime dienst vond gijzelnemer Texas niet gevaarlijk

Britse geheime dienst vond gijzelnemer Texas niet gevaarlijk

LONDEN (ANP) - De Britse geheime dienst heeft de man uit Blackburn die afgelopen weekend in Texas mensen in een synagoge gijzelde, eerder onderzocht en niet gevaarlijk bevonden. Britse media melden dat Malik Faisal Akram in 2020 is doorgelicht door de dienst MI5. Die koesterde verdenkingen dat de man van Pakistaanse komaf iets met terrorisme te maken kon hebben. Maar de conclusie van het onderzoek luidde dat hij geen gevaar opleverde.

De Britse regering heeft beloofd te helpen in het onderzoek naar de gijzeling zaterdag van vier mensen in een synagoge in Texas. Londen heeft de gijzeling "een vreselijke antisemitische daad van terrorisme" genoemd. De politie schoot Akram dood nadat de vier gijzelaars ongedeerd waren ontkomen. In het Engelse Manchester zijn zondagavond twee tieners gearresteerd in verband met de gijzeling in het Texaanse Colleyville.

Familie van Akram vraagt zich in Britse media af hoe hij in Texas terechtgekomen is. Hij had een strafblad en psychische problemen. Maar hij zou twee weken geleden naar New York zijn gevlogen en in daklozencentra in de VS hebben verbleven. Hij heeft een vuurwapen op straat gekocht, zei president Joe Biden afgelopen weekend en hij sprak van een daad van terrorisme.

Gevangene

De FBI ging er aanvankelijk van uit dat de dader in zijn eentje handelde. Een zegsman van de FBI zei eerder dat "hij dacht dat Akram maar op één ding uit was en dat dat niet speciaal met Joden te maken had".

Akram eiste tijdens de gijzeling in de synagoge de vrijlating van een in Fort Worth gevangen zittende Pakistaanse, Aafia Siddiqui. Hij noemde haar "zuster" maar de twee zijn geen familie. De Pakistaanse wetenschapper Siddiqui werd in 2010 door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 86 jaar cel omdat ze in Afghanistan probeerde Amerikanen te doden. Ze zit in een gevangenis nog geen 30 kilometer van de plek van de gijzelingsactie van Akram.

Meer uit Buitenland

'Olienoodsituatie' in Slowakije door oorlog in Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.

9 minuten geleden
Spaans geboortecijfer voor het eerst in ruim 10 jaar gestegen

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.

54 minuten geleden
Brussel: meer geld naar oostgrens om vertrek burgers te voorkomen

BRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.

1 uur geleden
Onderhandelaar ziet 'vooruitgang' na vredesoverleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.

1 uur geleden
Amerikaanse ambassadeur dient 'klacht' in om Belgische politicus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.

1 uur geleden
Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

3 uur geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

3 uur geleden