Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse gasvoorraden op 'zorgwekkend laag niveau' door vrieskou

Britse gasvoorraden op 'zorgwekkend laag niveau' door vrieskou

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk is "zorgwekkend" dicht bij het einde van zijn gasvoorraad. Volgens British Gas-eigenaar Centrica ligt het niveau ruim een kwart lager dan vorig jaar en is er nog maar voor een week aan gas over. Dat komt door de vrieskou in het Verenigd Koninkrijk en het wegvallen van Russisch gas door pijpleidingen in Oekraïne.

Toch zou er nog geen direct risico op tekorten voor huishoudens zijn. De lagere voorraad maakt het vooral lastig om de gasniveaus weer op peil te krijgen voor de langere termijn. Ook gaat dat meer kosten, omdat de prijs nu 42 procent hoger ligt dan vorig jaar rond deze tijd.

Anders dan in de Europese Unie geldt er in het Verenigd Koninkrijk geen minimum voor hoe vol de gasvoorraad moet zitten. EU-landen letten daar meer op sinds het uitbreken van de energiecrisis in 2022.

Meer uit Financieel

Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

13 minuten geleden
Geldmaat start proef met biljetten van 100 euro in automaten

WEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.

14 minuten geleden
KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

1 uur geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

1 uur geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

2 uur geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

2 uur geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

2 uur geleden