Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse financiële markten reageren gelaten op nieuwe premier

Britse financiële markten reageren gelaten op nieuwe premier

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De financiële markten in Londen bleven maandag vrij onbewogen door de verkiezing van Liz Truss tot nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Het Britse pond schommelde rond het niveau van 1,15 dollar en de rente op tienjarige Britse staatsleningen bleef vrijwel stabiel. De FTSE-index van de honderd belangrijkste bedrijven aan de Londense beurs daalde 0,4 procent.

De Britse aandelenmarkt deed het daarmee wel beter dan de beurzen op het Europese vasteland, waar de stemming flink werd gedrukt door het nieuws dat Rusland de gastoevoer aan Duitsland langer dan gepland heeft stilgelegd. De zorgen dat de energievoorziening in Europa komende winter verder in het gedrang komt, namen daardoor toe en zorgden voor een verdere stijging van de gasprijzen.

Ook in het Verenigd Koninkrijk zijn de energieprijzen fors opgelopen. Buitenlandminister Truss, die Boris Johnson opvolgt als premier, wacht dan ook de moeilijke taak om Britse huishoudens te helpen met de hoge energierekeningen en de stijgende kosten van het levensonderhoud. De Britse krant Daily Mail meldde al dat Truss onder andere de energieprijzen wil bevriezen en werkt aan een steunpakket van 100 miljard pond, omgerekend 116 miljard euro.

Meer uit Financieel

Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

23 minuten geleden
Luchtvaarteconoom: annuleringen kosten KLM tientallen miljoenen

SCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.

29 minuten geleden
Supermarkten: bevoorrading snel weer op orde

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.

38 minuten geleden
Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

56 minuten geleden
Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

1 uur geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

2 uur geleden