Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse excuses slavernij maken geen indruk op Caribische landen

Britse excuses slavernij maken geen indruk op Caribische landen

LONDEN (ANP/RTR) - Britse bedrijven en instellingen die veel geld hebben verdiend aan slavenhandel zoals de verzekeringsmarkt Lloyd's of London, zouden meer moeten doen dan slechts excuses aanbieden, zeggen Caribische landen. Zij vinden dat bedrijven als Lloyd's de daad bij het woord moeten voegen.

Lloyd's of London bood dinsdag excuses aan voor zijn "beschamende" rol in de 18e eeuwse slavenhandel en beloofde om te investeren in gelijke kansen voor minderheden. Een regionale alliantie van Caribische landen vindt dat Britse instituties verder moeten gaan door een deel van hun rijkdommen te investeren in de ontwikkeling van het Caribisch gebied, dat een van de centra was van de handel in mensen.

"Sorry zeggen is niet genoeg", aldus Hilary Beckles, voorzitter van de CARICOM-herstelbetalingencommissie, die door de Caribische landen in het leven is geroepen om een schadevergoeding van de voormalige koloniale machten te krijgen. "We bedelen niet. Geld is niet de hoofdzaak", aldus Beckles. "Maar in dit geval is in moreel opzicht vereist in een markteconomie dat er wordt bijgedragen aan ontwikkeling."

Beckles, een historicus afkomstig van het eiland Barbados, stelt dat veel Britse en Europese banken en een boel instellingen in de Londense City geld hebben verdiend aan slavernij in de Cariben.

Meer uit Buitenland

Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

7 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

8 uur geleden
Kansas trekt rijbewijzen en geboorteakten van trans personen in

TOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.

9 uur geleden
Dode op speedboot bij Cuba wilde opstand ontketenen

TAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.

9 uur geleden
Onderhandelingen Iran en VS in Genève afgelopen

GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.

9 uur geleden
Afghanistan claimt vergeldingsaanvallen op Pakistan

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.

10 uur geleden
Tsjechië neemt afstand van NAVO-afspraak hoger defensiebudget

PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.

10 uur geleden