Britse excuses slavernij maken geen indruk op Caribische landen
LONDEN (ANP/RTR) - Britse bedrijven en instellingen die veel geld hebben verdiend aan slavenhandel zoals de verzekeringsmarkt Lloyd's of London, zouden meer moeten doen dan slechts excuses aanbieden, zeggen Caribische landen. Zij vinden dat bedrijven als Lloyd's de daad bij het woord moeten voegen.
Lloyd's of London bood dinsdag excuses aan voor zijn "beschamende" rol in de 18e eeuwse slavenhandel en beloofde om te investeren in gelijke kansen voor minderheden. Een regionale alliantie van Caribische landen vindt dat Britse instituties verder moeten gaan door een deel van hun rijkdommen te investeren in de ontwikkeling van het Caribisch gebied, dat een van de centra was van de handel in mensen.
"Sorry zeggen is niet genoeg", aldus Hilary Beckles, voorzitter van de CARICOM-herstelbetalingencommissie, die door de Caribische landen in het leven is geroepen om een schadevergoeding van de voormalige koloniale machten te krijgen. "We bedelen niet. Geld is niet de hoofdzaak", aldus Beckles. "Maar in dit geval is in moreel opzicht vereist in een markteconomie dat er wordt bijgedragen aan ontwikkeling."
Beckles, een historicus afkomstig van het eiland Barbados, stelt dat veel Britse en Europese banken en een boel instellingen in de Londense City geld hebben verdiend aan slavernij in de Cariben.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
12 minuten geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
39 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
47 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
48 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geleden