Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse energiesteun kost schatkist komende tijd 60 miljard pond

Britse energiesteun kost schatkist komende tijd 60 miljard pond

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zal de komende zes maanden zo'n 60 miljard pond, omgerekend 68 miljard euro, kwijt zijn aan subsidies voor gas- en elektriciteitsrekeningen voor huishoudens en bedrijven. Dat zei de Britse minister van Financiën Kwasi Kwarteng. Ook worden de belastingen verlaagd om de economie aan te jagen.

Hij benadrukte in het parlement dat de kostenramingen van de energieplannen "bijzonder onzeker" zijn gezien de sterk schommelende energieprijzen. "Op basis van recente prijzen zullen de totale kosten van het energiepakket voor de zes maanden vanaf oktober naar verwachting ongeveer 60 miljard pond bedragen", zei hij. Kwarteng verwacht dat de kosten zullen dalen naarmate de onderhandelingen over nieuwe langlopende energiecontracten met leveranciers vorderen.

Premier Liz Truss kondigde eerder aan de energieprijzen twee jaar lang te bevriezen. Met de stap wil ze voorkomen dat meer huishoudens en bedrijven in de problemen komen door de sterk gestegen prijzen. Zo moet ook een recessie worden voorkomen of de omvang ervan worden beperkt.

Bedrijfsbelasting

Kwarteng zei verder dat wordt afgezien van een verhoging van de bedrijfsbelasting en dat een belasting op de aankoop van woningen wordt verlaagd, naast andere aanpassingen van het belastingstelsel. Kwarteng zei dat het Verenigd Koninkrijk hierdoor een van de meest concurrerende en op groei gerichte belastingsystemen ter wereld krijgt.

De minister maakte verder bekend dat een beperking van de bonussen voor bankiers wordt afgeschaft. Nu mogen bankiers in het Verenigd Koninkrijk een bonus krijgen van maximaal twee keer het gewone jaarsalaris. Die beperking werd opgelegd door de Europese Unie in de nasleep van de financiële crisis van 2008. Kwarteng stelde dat daardoor alleen maar de basissalarissen omhoog zijn gegaan en banken activiteiten naar buiten Europa hebben verplaatst.

Londen

Truss heeft beloofd Londen als financieel centrum "te ontketenen" om zo beter de concurrentie aan te kunnen met zakencentra als New York, Singapore en Hongkong. Door de beperking op bonussen op te heffen, moet de Britse hoofdstad aantrekkelijker worden voor topbankiers en beurshandelaren.

Eerder werd ook al het verbod op het winnen van schaliegas via fracking teruggedraaid. Die methode, waarbij chemicaliën en steengruis of zand onder druk de bodem in worden gespoten om gas dat gevangen zit in steen vrij te maken, is omstreden. Er gold sinds 2019 een verbod op fracking vanwege zorgen over aardbevingen die daardoor kunnen ontstaan.

Meer uit Financieel

Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

44 minuten geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

46 minuten geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

1 uur geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

2 uur geleden
Concerten Harry Styles wakkerden inflatie in Nederland aan

AMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.

2 uur geleden
Kremlin: dieseldeal met VS opent deur naar verdere samenwerking

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.

2 uur geleden