Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse eilanden maken zich op voor storm Barra

Britse eilanden maken zich op voor storm Barra

LONDEN/DUBLIN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Ierland kunnen zich opmaken voor de tweede storm van deze meteorologische winter. Vanaf dinsdag is op de Britse eilanden storm Barra actief, die veel wind en ook sneeuw met zich meebrengt.

Volgens Weer.nl is Barra een nog zwaardere storm dan Arwen, die het Verenigd Koninkrijk eerder trof. Waarschijnlijk wordt het zuiden van Ierland het hardst geraakt. De zuidwestkust van Ierland krijgt dinsdagmiddag- en avond te maken met een zeer zware storm, windkracht 11. Windvlagen kunnen daar snelheden tot 150 kilometer per uur bereiken. Voor het gebied heeft de Ierse weerdienst Met Éireann een code rood uitgegeven.

In het Verenigd Koninkrijk geldt voor dinsdag vrijwel overal code geel. In het noorden van Schotland geldt ook een waarschuwing voor sneeuwval. De zuidkust van Engeland krijgt dinsdagavond en in de nacht naar woensdag te maken met windkracht 9 met vlagen tussen de 110 en 120 kilometer per uur. Woensdag krijgt Schotland met een storm uit het oosten te maken. In combinatie met de sneeuw zou dat volgens Weer.nl ook een sneeuwstorm kunnen opleveren, zeker in de hoger gelegen delen van Schotland.

De Britten kregen ruim een week geleden te maken met de eerste storm van het seizoen, Arwen. Het noodweer kostte volgens Britse media al aan minstens drie mensen het leven. Ook zitten nog altijd duizenden mensen zonder stroom als gevolg van de storm.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

6 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

8 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

11 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

13 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

14 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

15 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

16 uur geleden