Britse economie tot stilstand gekomen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is in het vierde kwartaal niet gegroeid, maar ook niet gekrompen ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Dat meldde het Britse statistiekbureau op basis van een voorlopige raming.
In het vierde kwartaal speelde onder andere onzekerheid over de brexit een rol. Lange tijd zag het ernaar uit dat het Verenigd Koninkrijk op 31 oktober de Europese Unie zou verlaten, maar Londen schoof de deadline andermaal vooruit.
De onzekerheid over de brexit had zijn weerslag op de productie, die in het voorbije kwartaal afnam. Onder meer autofabrikanten schroefden de productie terug om logistieke problemen te voorkomen bij het afscheid van de Europese Unie. De uitgaven van consumenten stegen, maar wel in het traagste tempo sinds 2015.
Geen verrassing
Een teruggang van de economie werd vooral voorkomen door overheidsuitgaven. Die stegen in het vierde kwartaal veel harder dan economen hadden voorzien.
Dat de Britse economie de laatste drie maanden van 2019 stagneerde, kwam niet als verrassing. Economen hielden er in doorsnee al rekening mee. Over heel het afgelopen jaar groeide de economie met 1,4 procent. Dat was in het voorgaande jaar nog 1,3 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
3 uur geleden