Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie tot stilstand gekomen

Britse economie tot stilstand gekomen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van het Verenigd Koninkrijk is in het vierde kwartaal niet gegroeid, maar ook niet gekrompen ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Dat meldde het Britse statistiekbureau op basis van een voorlopige raming.

In het vierde kwartaal speelde onder andere onzekerheid over de brexit een rol. Lange tijd zag het ernaar uit dat het Verenigd Koninkrijk op 31 oktober de Europese Unie zou verlaten, maar Londen schoof de deadline andermaal vooruit.

De onzekerheid over de brexit had zijn weerslag op de productie, die in het voorbije kwartaal afnam. Onder meer autofabrikanten schroefden de productie terug om logistieke problemen te voorkomen bij het afscheid van de Europese Unie. De uitgaven van consumenten stegen, maar wel in het traagste tempo sinds 2015.

Geen verrassing

Een teruggang van de economie werd vooral voorkomen door overheidsuitgaven. Die stegen in het vierde kwartaal veel harder dan economen hadden voorzien.

Dat de Britse economie de laatste drie maanden van 2019 stagneerde, kwam niet als verrassing. Economen hielden er in doorsnee al rekening mee. Over heel het afgelopen jaar groeide de economie met 1,4 procent. Dat was in het voorgaande jaar nog 1,3 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na bereiken van nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.

22 minuten geleden
VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

2 uur geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

3 uur geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

4 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

4 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

4 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

5 uur geleden