Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie nadert recessie

Britse economie nadert recessie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse economie is in augustus voor de tweede keer in drie maanden onverwacht gekrompen. Daarmee is de kans groot dat het land in een recessie belandt.

De krimp van 0,3 procent in augustus ten opzichte van juli werd vooral veroorzaakt door een scherpe daling van de industriële productie en een kleine inkrimping van de dienstensector, maakte het nationale statistiekbureau van het Verenigd Koninkrijk bekend. Om een recessie te voorkomen zou de economie in september met 1,1 procent gegroeid moeten zijn. Dit is volgens economen echter onwaarschijnlijk. Zij voorzien juist krimp.

Volgens minister van Financiën Kwasi Kwarteng is de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de belangrijkste oorzaak waarom de Britse economie omlaag wordt getrokken. "Landen over de hele wereld worden momenteel geconfronteerd met uitdagingen, vooral als gevolg van de hoge energieprijzen door de barbaarse actie van de Russische president Vladimir Poetin in Oekraïne", zegt Kwarteng in een verklaring. "Deze regering heeft snel gehandeld om een ​​alomvattend plan op te stellen om gezinnen en bedrijven deze winter te beschermen tegen de stijgende energierekeningen."

Britse consumenten en bedrijven krijgen tientallen miljarden ponden aan overheidssteun om hun energierekeningen te kunnen blijven betalen. Door de torenhoge inflatie gaat de koopkracht naar verwachting echter verder achteruit.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

1 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

2 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

12 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

13 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

15 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

15 uur geleden