Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie nadert recessie

Britse economie nadert recessie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse economie is in augustus voor de tweede keer in drie maanden onverwacht gekrompen. Daarmee is de kans groot dat het land in een recessie belandt.

De krimp van 0,3 procent in augustus ten opzichte van juli werd vooral veroorzaakt door een scherpe daling van de industriële productie en een kleine inkrimping van de dienstensector, maakte het nationale statistiekbureau van het Verenigd Koninkrijk bekend. Om een recessie te voorkomen zou de economie in september met 1,1 procent gegroeid moeten zijn. Dit is volgens economen echter onwaarschijnlijk. Zij voorzien juist krimp.

Volgens minister van Financiën Kwasi Kwarteng is de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de belangrijkste oorzaak waarom de Britse economie omlaag wordt getrokken. "Landen over de hele wereld worden momenteel geconfronteerd met uitdagingen, vooral als gevolg van de hoge energieprijzen door de barbaarse actie van de Russische president Vladimir Poetin in Oekraïne", zegt Kwarteng in een verklaring. "Deze regering heeft snel gehandeld om een ​​alomvattend plan op te stellen om gezinnen en bedrijven deze winter te beschermen tegen de stijgende energierekeningen."

Britse consumenten en bedrijven krijgen tientallen miljarden ponden aan overheidssteun om hun energierekeningen te kunnen blijven betalen. Door de torenhoge inflatie gaat de koopkracht naar verwachting echter verder achteruit.

Meer uit Financieel

Websites Amerikaanse zusterketens Albert Heijn werken weer

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse ketens van supermarktconcern Ahold Delhaize hebben hun websites weer aangeschakeld. Door de grote cyberaanval en vele problemen bij het bedrijf lagen de sites van deze zusterketens van Albert Heijn er meer dan een week uit.

8 minuten geleden
Basic-Fit groeit verder naar bijna 6,3 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft dit jaar meer leden gekregen. In de afgelopen drie kwartalen telde de Nederlandse sportschoolketen, die ook in andere landen veel locaties heeft, 690.000 nieuwe leden vergeleken met de eerste negen maanden van vorig jaar. Daarmee is het ledenbestand uitgegroeid tot bijna 6,3 miljoen. Ook nam het gemiddelde aantal leden per Basic-Fit-locatie toe naar meer dan 3000.

52 minuten geleden
Cyberbeveiligingsbedrijf klaagt over informatieverzoeken van OM

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse cyberbeveiligingsbedrijf Eye Security klaagt over de toenemende informatieverzoeken van het Openbaar Ministerie. "Wanneer het Openbaar Ministerie vertrouwelijke onderzoeksgegevens opeist bij de incident-responsebedrijven die slachtoffers helpen, zet dat de basis van ons werk onder druk", schrijft topman Job Kuijpers in een bericht op LinkedIn, waarover het FD woensdag ook publiceerde.

1 uur geleden
Verfmaker AkzoNobel compenseert verkoopdaling met hogere prijzen

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingsproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal de verkoopprijzen verhoogd, waardoor een lichte daling van het verkoopvolume gecompenseerd kon worden. Verder ligt het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens op koers om de fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta begin volgend jaar af te ronden.

1 uur geleden
Randstad ziet groei terugkeren in driekwart van de markten

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.

1 uur geleden
SpaceX voert omzet flink op dankzij AI-tak en groei bij Starlink

STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.

10 uur geleden
Wall Street overwegend hoger na cijfers en lagere olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.

10 uur geleden