Britse economie nadert recessie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse economie is in augustus voor de tweede keer in drie maanden onverwacht gekrompen. Daarmee is de kans groot dat het land in een recessie belandt.
De krimp van 0,3 procent in augustus ten opzichte van juli werd vooral veroorzaakt door een scherpe daling van de industriële productie en een kleine inkrimping van de dienstensector, maakte het nationale statistiekbureau van het Verenigd Koninkrijk bekend. Om een recessie te voorkomen zou de economie in september met 1,1 procent gegroeid moeten zijn. Dit is volgens economen echter onwaarschijnlijk. Zij voorzien juist krimp.
Volgens minister van Financiën Kwasi Kwarteng is de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de belangrijkste oorzaak waarom de Britse economie omlaag wordt getrokken. "Landen over de hele wereld worden momenteel geconfronteerd met uitdagingen, vooral als gevolg van de hoge energieprijzen door de barbaarse actie van de Russische president Vladimir Poetin in Oekraïne", zegt Kwarteng in een verklaring. "Deze regering heeft snel gehandeld om een alomvattend plan op te stellen om gezinnen en bedrijven deze winter te beschermen tegen de stijgende energierekeningen."
Britse consumenten en bedrijven krijgen tientallen miljarden ponden aan overheidssteun om hun energierekeningen te kunnen blijven betalen. Door de torenhoge inflatie gaat de koopkracht naar verwachting echter verder achteruit.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.
49 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.
3 uur geledenNORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
11 uur geleden