Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op van crisis
LONDEN (ANP/RTR) - De economie van Groot-Brittannië is in mei voorzichtig opgekrabbeld van de zware klappen eerder door de coronacrisis. Volgens het Britse statistiekbureau groeide de economie die maand met 1,8 procent vergeleken met april, toen nog een krimp van meer dan 20 procent was te zien.
De groei viel wel minder sterk uit dan gedacht, want economen rekenden in doorsnee op een plus van 5,5 procent. De Britse economie profiteerde in mei van de geleidelijke versoepeling van de lockdownmaatregelen, waardoor het openbaar leven weer langzaam op gang kwam. Ook gingen fabrieken weer open en werden bouwwerkzaamheden hervat.
In de periode van maart, april en mei was een economische krimp met ruim 19 procent te zien, onder druk van de lockdownmaatregelen.
Snel herstel
Door de beperkte economische groei in mei lijkt de hoop op snel herstel van de diepe crisis te vervliegen. Onder anderen minister van Financiën Rishi Sunak maakt zich zorgen. "De cijfers van vandaag onderstrepen de omvang van de uitdagingen waarvoor we staan. Ik besef dat mensen zich zorgen maken over hun baan en inkomen", zei hij in een reactie.
Sunak kondigde vorige week een stimuleringspakket ter waarde van 30 miljard pond aan om de werkloosheid te beperken. Tegelijkertijd bouwt hij vanaf augustus de steunmaatregel af waarmee miljoenen tijdelijk werkloze Britten doorbetaald kregen. De Britse centrale bank waarschuwde onlangs voor de negatieve gevolgen van massale werkloosheid.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
15 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.
26 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.
37 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
1 uur geleden