Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op van crisis

Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op van crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De economie van Groot-Brittannië is in mei voorzichtig opgekrabbeld van de zware klappen eerder door de coronacrisis. Volgens het Britse statistiekbureau groeide de economie die maand met 1,8 procent vergeleken met april, toen nog een krimp van meer dan 20 procent was te zien.

De groei viel wel minder sterk uit dan gedacht, want economen rekenden in doorsnee op een plus van 5,5 procent. De Britse economie profiteerde in mei van de geleidelijke versoepeling van de lockdownmaatregelen, waardoor het openbaar leven weer langzaam op gang kwam. Ook gingen fabrieken weer open en werden bouwwerkzaamheden hervat.

In de periode van maart, april en mei was een economische krimp met ruim 19 procent te zien, onder druk van de lockdownmaatregelen.

Snel herstel

Door de beperkte economische groei in mei lijkt de hoop op snel herstel van de diepe crisis te vervliegen. Onder anderen minister van Financiën Rishi Sunak maakt zich zorgen. "De cijfers van vandaag onderstrepen de omvang van de uitdagingen waarvoor we staan. Ik besef dat mensen zich zorgen maken over hun baan en inkomen", zei hij in een reactie.

Sunak kondigde vorige week een stimuleringspakket ter waarde van 30 miljard pond aan om de werkloosheid te beperken. Tegelijkertijd bouwt hij vanaf augustus de steunmaatregel af waarmee miljoenen tijdelijk werkloze Britten doorbetaald kregen. De Britse centrale bank waarschuwde onlangs voor de negatieve gevolgen van massale werkloosheid.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

4 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

5 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

6 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

7 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

7 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

9 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

9 uur geleden