Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op van crisis
LONDEN (ANP/RTR) - De economie van Groot-Brittannië is in mei voorzichtig opgekrabbeld van de zware klappen eerder door de coronacrisis. Volgens het Britse statistiekbureau groeide de economie die maand met 1,8 procent vergeleken met april, toen nog een krimp van meer dan 20 procent was te zien.
De groei viel wel minder sterk uit dan gedacht, want economen rekenden in doorsnee op een plus van 5,5 procent. De Britse economie profiteerde in mei van de geleidelijke versoepeling van de lockdownmaatregelen, waardoor het openbaar leven weer langzaam op gang kwam. Ook gingen fabrieken weer open en werden bouwwerkzaamheden hervat.
In de periode van maart, april en mei was een economische krimp met ruim 19 procent te zien, onder druk van de lockdownmaatregelen.
Snel herstel
Door de beperkte economische groei in mei lijkt de hoop op snel herstel van de diepe crisis te vervliegen. Onder anderen minister van Financiën Rishi Sunak maakt zich zorgen. "De cijfers van vandaag onderstrepen de omvang van de uitdagingen waarvoor we staan. Ik besef dat mensen zich zorgen maken over hun baan en inkomen", zei hij in een reactie.
Sunak kondigde vorige week een stimuleringspakket ter waarde van 30 miljard pond aan om de werkloosheid te beperken. Tegelijkertijd bouwt hij vanaf augustus de steunmaatregel af waarmee miljoenen tijdelijk werkloze Britten doorbetaald kregen. De Britse centrale bank waarschuwde onlangs voor de negatieve gevolgen van massale werkloosheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
7 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden