Britse economie in november groter dan voor uitbraak coronacrisis
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De omvang van de Britse economie is in november gestegen tot een niveau dat hoger lag dan voor de uitbraak van de coronacrisis. Dat meldde het Britse nationale statistiekbureau. Toch wordt alom wel verwacht dat de economie van het Verenigd Koninkrijk vorige maand weer een tik heeft gehad van de opmars van omikron en de maatregelen om die variant van het coronavirus in te dammen.
De economische groei bedroeg in november 0,9 procent in vergelijking met oktober, wat sterker is dan economen hadden verwacht. Daarmee lag de omvang van de op vier na grootste economie ter wereld die maand 0,7 procent hoger dan in februari 2020 voordat de crisis uitbrak, aldus het statistiekbureau. De groei werd gestuwd door de industrie, dienstensector en de bouw. Minister van Financiën Rishi Sunak spreekt van "geweldige cijfers".
Maar economen denken dat in december en mogelijk ook januari de Britse economie zal krimpen bijvoorbeeld omdat door omikron consumenten voorzichtiger werden met bestedingen en bedrijven te maken kregen met hoge uitval van personeel door ziekte.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
7 uur geleden