Britse economie in juli nauwelijks gegroeid
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Britse economie is in juli nagenoeg gestagneerd. Dat wijst erop dat het herstel van de coronacrisis afvlakt. De groei is een stuk lager dan economen in doorsnee hadden verwacht. Veel bedrijven worstelen met leveringsproblemen door de wereldwijde logistieke moeilijkheden. Ook is er in het Verenigd Koninkrijk sprake van een groot tekort aan personeel.
Een andere oorzaak zou de opmars van de Delta-variant van het coronavirus kunnen zijn. Honderdduizenden mensen moesten verplicht thuisblijven als de app van de National Health Service een melding gaf dat ze mogelijk in contact waren geweest met iemand die besmet is met het virus.
De economische groei in juli kwam op 0,1 procent uit ten opzichte van juni. Daarmee is de Britse economie nog steeds meer dan 2 procent kleiner dan in februari 2020, net voor de coronapandemie uitbrak.
Voor de bouwproductie was het de zwakste maand sinds januari. Toen zakte de productie in door een lockdown. De productie van olievelden steeg na zomeronderhoud.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
4 uur geleden