Britse economie groeit volgens minister dit jaar sneller
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie komt sterker uit de coronacrisis dan eerder werd verwacht. Dat heeft de Britse minister van Financiën Rishi Sunak gezegd tijdens een begrotingsverklaring in het parlement. Naar verwachting zal de omvang van de economie van het Verenigd Koninkrijk rond de jaarwisseling even groot zijn als voor de coronapandemie.
Eerder werd nog ingeschat dat dit in het tweede kwartaal van 2022 pas het geval zou zijn. Bij een schatting van afgelopen maart werd voor dit jaar gerekend op een groei van 4 procent. De verwachting is nu dat de Britse economie in 2021 met 6,5 procent groeit. Dat zou de snelste groei zijn sinds 1973.
De voorspelling van het onafhankelijke Office for Budget Responsibility komt in de buurt van een raming van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor de Britse economie. Het IMF verwacht dat het Britse bbp in 2021 met 6,8 procent zal groeien. Dat zou de snelste groei zijn van alle landen van de G7. De economie van het Verenigd Koninkrijk was tijdens coronajaar 2020 met 10 procent ook wel het hardst gekrompen. De Bank of England voorspelt voor dit jaar een groei van 7,2 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
15 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
4 uur geleden