Britse economie groeit volgens minister dit jaar sneller
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie komt sterker uit de coronacrisis dan eerder werd verwacht. Dat heeft de Britse minister van Financiën Rishi Sunak gezegd tijdens een begrotingsverklaring in het parlement. Naar verwachting zal de omvang van de economie van het Verenigd Koninkrijk rond de jaarwisseling even groot zijn als voor de coronapandemie.
Eerder werd nog ingeschat dat dit in het tweede kwartaal van 2022 pas het geval zou zijn. Bij een schatting van afgelopen maart werd voor dit jaar gerekend op een groei van 4 procent. De verwachting is nu dat de Britse economie in 2021 met 6,5 procent groeit. Dat zou de snelste groei zijn sinds 1973.
De voorspelling van het onafhankelijke Office for Budget Responsibility komt in de buurt van een raming van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor de Britse economie. Het IMF verwacht dat het Britse bbp in 2021 met 6,8 procent zal groeien. Dat zou de snelste groei zijn van alle landen van de G7. De economie van het Verenigd Koninkrijk was tijdens coronajaar 2020 met 10 procent ook wel het hardst gekrompen. De Bank of England voorspelt voor dit jaar een groei van 7,2 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
18 uur geleden