Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse economie is in oktober met 0,5 procent gegroeid op maandbasis. Het groeicijfer heeft alles te maken met de eerdere begrafenis van Queen Elizabeth II. De Britten kregen vanwege het overlijden van de vorstin in september een dag vrij wat direct impact had op de economie.

De groei in oktober volgde op een krimp van 0,6 procent in september. Economen rekenden in doorsnee op een herstel in oktober met 0,4 procent. De Britse economie was in oktober een fractie groter dan voor de pandemie.

De gemelde groei zal er naar verwachting niet voor zorgen dat de Britse economie een recessie wordt bespaard. Volgens de Bank of England bevindt de economie zich al in een recessie. Deze duurt mogelijk tot eind volgend jaar, aldus de Britse centrale bank vorige maand.

Naschokken

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zei in een reactie op de cijfers dat er voor de Britse economie een "moeilijke weg" aanstaande is. "Net als de rest van Europa zijn wij niet immuun voor de naschokken van corona, de oorlog van Poetin en de hoge mondiale gasprijzen", zei hij.

In de drie maanden tot en met oktober kromp de Britse economie met 0,3 procent. Daarmee was sprake van een kleinere daling dan de gemiddelde prognose van 0,4 procent, maar evengoed is sprake van de grootste daling sinds begin 2021, toen het land te maken had met strenge coronabeperkingen.

De Bank of England zal donderdag naar verwachting voor de negende keer op rij de rente verhogen om de risico's van een inflatie van meer dan 11 procent te beperken. Zelfs zonder verdere renteverhogingen zou de economie in vijf van de zes kwartalen tot eind 2023 krimpen, concludeerde de centrale bank vorige maand.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

34 minuten geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

1 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

2 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

3 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

4 uur geleden