Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse economie is in oktober met 0,5 procent gegroeid op maandbasis. Het groeicijfer heeft alles te maken met de eerdere begrafenis van Queen Elizabeth II. De Britten kregen vanwege het overlijden van de vorstin in september een dag vrij wat direct impact had op de economie.

De groei in oktober volgde op een krimp van 0,6 procent in september. Economen rekenden in doorsnee op een herstel in oktober met 0,4 procent. De Britse economie was in oktober een fractie groter dan voor de pandemie.

De gemelde groei zal er naar verwachting niet voor zorgen dat de Britse economie een recessie wordt bespaard. Volgens de Bank of England bevindt de economie zich al in een recessie. Deze duurt mogelijk tot eind volgend jaar, aldus de Britse centrale bank vorige maand.

Naschokken

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zei in een reactie op de cijfers dat er voor de Britse economie een "moeilijke weg" aanstaande is. "Net als de rest van Europa zijn wij niet immuun voor de naschokken van corona, de oorlog van Poetin en de hoge mondiale gasprijzen", zei hij.

In de drie maanden tot en met oktober kromp de Britse economie met 0,3 procent. Daarmee was sprake van een kleinere daling dan de gemiddelde prognose van 0,4 procent, maar evengoed is sprake van de grootste daling sinds begin 2021, toen het land te maken had met strenge coronabeperkingen.

De Bank of England zal donderdag naar verwachting voor de negende keer op rij de rente verhogen om de risico's van een inflatie van meer dan 11 procent te beperken. Zelfs zonder verdere renteverhogingen zou de economie in vijf van de zes kwartalen tot eind 2023 krimpen, concludeerde de centrale bank vorige maand.

Meer uit Financieel

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

1 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

2 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

3 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

12 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

13 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

15 uur geleden