Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse economie is in oktober met 0,5 procent gegroeid op maandbasis. Het groeicijfer heeft alles te maken met de eerdere begrafenis van Queen Elizabeth II. De Britten kregen vanwege het overlijden van de vorstin in september een dag vrij wat direct impact had op de economie.
De groei in oktober volgde op een krimp van 0,6 procent in september. Economen rekenden in doorsnee op een herstel in oktober met 0,4 procent. De Britse economie was in oktober een fractie groter dan voor de pandemie.
De gemelde groei zal er naar verwachting niet voor zorgen dat de Britse economie een recessie wordt bespaard. Volgens de Bank of England bevindt de economie zich al in een recessie. Deze duurt mogelijk tot eind volgend jaar, aldus de Britse centrale bank vorige maand.
Naschokken
De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zei in een reactie op de cijfers dat er voor de Britse economie een "moeilijke weg" aanstaande is. "Net als de rest van Europa zijn wij niet immuun voor de naschokken van corona, de oorlog van Poetin en de hoge mondiale gasprijzen", zei hij.
In de drie maanden tot en met oktober kromp de Britse economie met 0,3 procent. Daarmee was sprake van een kleinere daling dan de gemiddelde prognose van 0,4 procent, maar evengoed is sprake van de grootste daling sinds begin 2021, toen het land te maken had met strenge coronabeperkingen.
De Bank of England zal donderdag naar verwachting voor de negende keer op rij de rente verhogen om de risico's van een inflatie van meer dan 11 procent te beperken. Zelfs zonder verdere renteverhogingen zou de economie in vijf van de zes kwartalen tot eind 2023 krimpen, concludeerde de centrale bank vorige maand.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
6 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
6 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
8 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
10 uur geleden