Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

Britse economie groeit op maandbasis na impact begrafenis Queen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse economie is in oktober met 0,5 procent gegroeid op maandbasis. Het groeicijfer heeft alles te maken met de eerdere begrafenis van Queen Elizabeth II. De Britten kregen vanwege het overlijden van de vorstin in september een dag vrij wat direct impact had op de economie.

De groei in oktober volgde op een krimp van 0,6 procent in september. Economen rekenden in doorsnee op een herstel in oktober met 0,4 procent. De Britse economie was in oktober een fractie groter dan voor de pandemie.

De gemelde groei zal er naar verwachting niet voor zorgen dat de Britse economie een recessie wordt bespaard. Volgens de Bank of England bevindt de economie zich al in een recessie. Deze duurt mogelijk tot eind volgend jaar, aldus de Britse centrale bank vorige maand.

Naschokken

De Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zei in een reactie op de cijfers dat er voor de Britse economie een "moeilijke weg" aanstaande is. "Net als de rest van Europa zijn wij niet immuun voor de naschokken van corona, de oorlog van Poetin en de hoge mondiale gasprijzen", zei hij.

In de drie maanden tot en met oktober kromp de Britse economie met 0,3 procent. Daarmee was sprake van een kleinere daling dan de gemiddelde prognose van 0,4 procent, maar evengoed is sprake van de grootste daling sinds begin 2021, toen het land te maken had met strenge coronabeperkingen.

De Bank of England zal donderdag naar verwachting voor de negende keer op rij de rente verhogen om de risico's van een inflatie van meer dan 11 procent te beperken. Zelfs zonder verdere renteverhogingen zou de economie in vijf van de zes kwartalen tot eind 2023 krimpen, concludeerde de centrale bank vorige maand.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

51 minuten geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

57 minuten geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden