Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie groeide in snelste tempo sinds WO II

Britse economie groeide in snelste tempo sinds WO II

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse economie heeft vorig jaar een stevig herstel laten zien na de inzinking in het eerste coronajaar 2020. Volgens het Britse statistiekbureau groeide de economie vorig jaar met 7,5 procent. Een jaar eerder ging het nog om een krimp met 9,4 procent als gevolg van de crisis. De Britse groei was de sterkste sinds de Tweede Wereldoorlog.

Ondanks de opkomst van de omikronvariant van het coronavirus was de Britse economie in het slotkwartaal van vorig jaar goed voor een groei van 1 procent. Daarmee werd het groeitempo van het derde kwartaal nagenoeg geëvenaard. De coronaperikelen hielden Britten in de maand december wel vaker thuis. In die maand was sprake van een daling van het bruto binnenlands product met 0,2 procent.

De cijfers zullen evengoed voor opluchting zorgen bij premier Boris Johnson, die worstelt met een crisis rond de almaar oplopende kosten van levensonderhoud. Daarnaast ligt de premier onder vuur omdat hij coronaregels zou hebben overtreden op het moment dat het land op slot zat. Mogelijk sporen de groeicijfers de Bank of England ook aan om de rentes nog sneller te verhogen om de inflatie te beteugelen.

De Britse economie profiteerde van de miljarden aan overheidssteun die in de economie werden gepompt in crisistijd. De verwachting is dat de Britse economie het dit jaar ook weer beter zal doen dan die van andere grote landen. Maar op productieniveau is het land nog niet volledig hersteld van de crisis. Dat is in andere landen als Frankrijk en de Verenigde Staten al wel het geval.

Britse bedrijven ondervonden in de laatste weken van 2021 hinder van het wijdverbreide ziekteverzuim. Dat hield weer verband met het virus en de aanhoudende verstoringen van de toeleveringsketen. Doordat de coronabeperkingen tot in het nieuwe jaar gelden, wordt ook verwacht dat januari een zwakkere maand zal zijn. In de loop van het jaar wordt verder herstel verwacht waarbij de Britse economie dan weer op het niveau van voor de crisis zal uitkomen.

Meer uit Financieel

Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

12 minuten geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

29 minuten geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

3 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

10 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

13 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

16 uur geleden