Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie groeide in snelste tempo sinds WO II

Britse economie groeide in snelste tempo sinds WO II

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse economie heeft vorig jaar een stevig herstel laten zien na de inzinking in het eerste coronajaar 2020. Volgens het Britse statistiekbureau groeide de economie vorig jaar met 7,5 procent. Een jaar eerder ging het nog om een krimp met 9,4 procent als gevolg van de crisis. De Britse groei was de sterkste sinds de Tweede Wereldoorlog.

Ondanks de opkomst van de omikronvariant van het coronavirus was de Britse economie in het slotkwartaal van vorig jaar goed voor een groei van 1 procent. Daarmee werd het groeitempo van het derde kwartaal nagenoeg geëvenaard. De coronaperikelen hielden Britten in de maand december wel vaker thuis. In die maand was sprake van een daling van het bruto binnenlands product met 0,2 procent.

De cijfers zullen evengoed voor opluchting zorgen bij premier Boris Johnson, die worstelt met een crisis rond de almaar oplopende kosten van levensonderhoud. Daarnaast ligt de premier onder vuur omdat hij coronaregels zou hebben overtreden op het moment dat het land op slot zat. Mogelijk sporen de groeicijfers de Bank of England ook aan om de rentes nog sneller te verhogen om de inflatie te beteugelen.

De Britse economie profiteerde van de miljarden aan overheidssteun die in de economie werden gepompt in crisistijd. De verwachting is dat de Britse economie het dit jaar ook weer beter zal doen dan die van andere grote landen. Maar op productieniveau is het land nog niet volledig hersteld van de crisis. Dat is in andere landen als Frankrijk en de Verenigde Staten al wel het geval.

Britse bedrijven ondervonden in de laatste weken van 2021 hinder van het wijdverbreide ziekteverzuim. Dat hield weer verband met het virus en de aanhoudende verstoringen van de toeleveringsketen. Doordat de coronabeperkingen tot in het nieuwe jaar gelden, wordt ook verwacht dat januari een zwakkere maand zal zijn. In de loop van het jaar wordt verder herstel verwacht waarbij de Britse economie dan weer op het niveau van voor de crisis zal uitkomen.

Meer uit Financieel

Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

2 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

4 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

5 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

5 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

6 uur geleden